Flipper vlastnej výroby

Na prvý pohľad to možno nie je žiaden krásavec a má už i svoje roky. Ale vyrobil si ho muž ešte ako chlapec a dnes slúži na zábavu i nášmu synovi. Lepšie povedané – celej rodine, lebo sa samozrejme hráme s ním.
Ako na to: na preglejku prilepil z pravej strany lišty, čím vytvoril dráhu pre vhadzovanie guličky. Podľa predlohy si vyrezal po celej ploche kruhové otvory a pripísal pod ne bodové hodnoty. Následne poprilepoval niekoľko menších drevených štvorcov na zmenu smeru kotúľajúcej sa guličky a farebne zvýraznil hraciu plochu. Na spodok preglejky pripevnil pohyblivé drevené páky, ktoré hráči ovládajú rukami – vystreľujú guličku späť do hracej plochy- najlepšie priamo do otvoru s najvyšším bodovým ohodnotením. V prípade neúspechu sa gulička skotúľa stredom medzi pákami- ak vypadne vľavo, získava hráč cenu útechy 5 bodov, ak vpravo, nasleduje v hre ďalší hráč. Pod Flippera je potrebné samozrejme niečo podložiť, aby mala hracia plocha istý spád.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.