Domáce nanuky

Toto je naozaj skvelá letná mňamka plná ovocia. Ideálne osvieženie horúcich dní, ktoré máte hotové doslova za pár minút. Pri vyrábaní tejto zdravej dobroty som mala jednu malú-veľkú pomocníčku, (zatiaľ čo tá mladšia spala) Čo sme použili:

  • jahody
  • maliny
  • ananás
  • pomarančový džús (množstvo podľa potreby)
  • 2 ČL vanilkového cukru práškového (ten som si vyrobila tak, že som do obyčajného práškového cukru zapracovala jeden vanilkový struk)

Môžete samozrejme použiť aj iné druhy ovocia podľa chuti a sezóny.

Všetky ingrediencie sme rozmixovali a následne prepasírovali…

Domáce nanuky - mixovanie - pasírovanie

Domáce nanuky - mixovanie - pasírovanie

…potom naliali do formy na nanuky

Nanuky naliate do formy

Nanuky naliate do formy

…zapichli vrchnáčiky a takto pripravená forma putovala do mrazničky.

nanuky pripravené do mrazničky

Nanuky pripravené do mrazničky

Čo nám zvýšilo, šupsli sme do pohára a vypili ako smoothie :-) Pred konzumáciou odstránime z dosahu detí všetky biele koberce, sedačky a kusy oblečenia a podávame. :-)

Lucia

Mama dvoch slečien Chantal (14) a Laury Sofie (11), manželka admina tohto webu, Vladka :-). Autorka, prekladateľka, editorka, blogerka, manažérka, ale aj mama, gazdinká, organizátorka, multifunkčná osôbka. Písanie vždy bolo jej vášňou, či už formou blogu, alebo externe do printového časopisu pre mamičky a tiež formou prekladov kníh z anglického jazyka. Bude pre Vás zdrojom autorských článkov na rôzne spoločenské témy, ale aj kuchárkou zdravých receptov vrátane vegan a raw a inšpirátorkou pre tvorivé dielničky.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.