Ako si urobiť čas na cvičenie

Či už sme pracujúce matky, matky na plný úväzok, alebo ženy s časovo náročnou prácou, všetky chceme mať dokonalú figúru. Dobre zostavený jedálniček je prvoradý, bez cvičenia to ale nepôjde. Ako však preštrikovať do svojej dennej rutiny cvičenie, keď len tak-tak stíhame nevyhnutné povinnosti? Ak budete nasledovať tieto štyri rady, určite sa to podarí aj vám:

  1. Taška s úborom v aute. Vozte stále v aute tašku s úborom na cvičenie. Nikdy neviete, kedy sa vám naskytne príležitosť zastaviť sa medzi schôdzkami na hodinku vo fitku, alebo vám náhle niekto odriekne stretnutie a vy budete mať zrazu pol hodinku k dobru, počas ktorej si môžete ísť zabehať. Prípadne si môžete ísť zacvičiť rovno z práce a kým by ste merali cestu domov po veci, stratili by ste more času. Takto budete kedykoľvek pripravená a bez výhovoriek ;-)
  2. Kúpte si švihadlo.Môžete cvičiť aj večer pri televízii, či doma na dvore. Nechajte sa inšpirovať  týmto videom a skákanie cez švihadlo už nikdy nebudete považovať za nudné.
  3. Pomedzi inú činnosť. Ak vás čaká naozaj rušný deň a už teraz viete, že po práci nebudete mať na cvičenie chuť ani energiu, začnite hneď ráno a vtesnajte cvičenie pomedzi iné činnosti. Robte napríklad drepy počas čistenia zubov, kliky opreté o opierku gauča kým sa vám varí voda na kávu, alebo čokoľvek iné. Budete prekvapené, ako efektívne sa dá využiť naozaj všetok čas.
  4. Zasúťažte si s kolegami. Nainštalujte si všetci v práci krokomer a na záver každého mesiaca robte kolektívne vyhodnotenie. Víťaz nech vždy dostane malú odmenu a ten kto skončí na poslednom mieste malý trest v podobe ďalšej výzvy do nového mesiaca.

Foto zdroj: pexels.com

Lucia

Mama dvoch slečien Chantal (14) a Laury Sofie (11), manželka admina tohto webu, Vladka :-). Autorka, prekladateľka, editorka, blogerka, manažérka, ale aj mama, gazdinká, organizátorka, multifunkčná osôbka. Písanie vždy bolo jej vášňou, či už formou blogu, alebo externe do printového časopisu pre mamičky a tiež formou prekladov kníh z anglického jazyka. Bude pre Vás zdrojom autorských článkov na rôzne spoločenské témy, ale aj kuchárkou zdravých receptov vrátane vegan a raw a inšpirátorkou pre tvorivé dielničky.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.