Nakupovanie maličkého, roztomilého oblečenia je jednou z najlepších častí prípravy na dieťa. Pri výbere oblečenia pre svoje nové dieťatko je potrebné myslieť na nasledovné  odporúčania.

Nekupujte príliš veľa novorodeneckých veľkostí

Deti rastú v prvých týždňoch života neuveriteľne rýchlo. Niektorým deťom je novorodenecké oblečenie dobré iba veľmi krátku dobu. A niektoré sa vôbec do novorodeneckých veľkostí nezmestia! Ak dostanete veľa oblečenia pre novorodeniatko ako darček, skúste niektoré z nich vymeniť za väčšie veľkosti. Môžete tiež ponechať na oblečení štítky, kým nebudete vedieť, či vášmu novorodencovi bude táto veľkosť dobrá.

Ako to funguje?

Najjednoduchšie je, ak bábo pri menení plienky nemusíte celé vyzliekať. Skontrolujte, či má odev bočný alebo spodný zips, alebo či je zapínanie na patentky. Ak chcete oblečenie obliekať cez hlavu dieťaťa, uistite sa, že je otvor na krku mäkký a veľmi pružný, takže ho nemusíte ťahať cez hlavičku.

Ľahká starostlivosť je dôležitá

Pokiaľ to nie je pre veľmi špeciálnu príležitosť, detské oblečenie, ktoré sa nedá prať v práčke, si vyžaduje príliš veľa nadbytočného úsilia pre väčšinu nových rodičov. Skontrolujte štítky oblečenia, ktoré pre svoje bábätko kupujete. Možno vás prekvapí, že na trhu existuje viac detských odevov určených iba na ručné pranie, ako by ste si mysleli!

Kľúčom je pohodlie dieťaťa

Pracky, zipsy a guma môžu byť pre dieťa  zdrojom nepríjemných pocitov, ak sú na nesprávnom mieste alebo sú pritiahnuté k pokožke dieťaťa. Vyhľadajte oblečenie, ktoré má medzi vašim dieťaťom a zipsom vrstvu tkaniny, uistite sa, že je pokrytá elastická hmota, a skontrolujte, či na nej nie sú hrubé okraje, ktoré by mohli spôsobovať diskomfort na pokožke.

Pohodlné, kvalitné a roztomilé bodynka pre detičky nájdete na www.tutuli-mutuli.sk

Vrstvenie oblečenia pre bábätká

Pokiaľ nie je horúco, dojčatá zvyčajne potrebujú plus jednu vrstvu oblečenia v porovnaní s dospelými. Vyberte si oblečenie, ktoré vám umožní navrstvenie, takže môžete ľahko pridať alebo odstrániť oblečenie, aby ste si dieťa udržali v pohodlí. Ak žijete na mieste, kde je zima, zvážte nákup teplej kombinézy z vlny namiesto vrstvenia viacerých odevov. Objemné oblečenie nie je pre dieťa pohodlné a do detskej autosedačky by ste nemali používať nič hrubšie ako rúno.

Dajte si pozor na možné nebezpečenstvo pri obliekaní bábätiek

Zatiaľ, čo sú mnohí výrobcovia detského oblečenia veľmi opatrní, pokiaľ ide o druhy oblečenia, ktoré sú určené pre batoľatá, niekedy môže aj nebezpečný tovar prekĺznuť a ocitnúť sa na pulte v obchode. Skontrolujte, či sa v detskom odeve nenachádzajú uvoľnené gombíky, bežce na zips, ktoré by sa mohli odpojiť, a aplikácie alebo zdobenia, ktoré by dieťatko mohlo žuť alebo vytiahnuť. Veľmi nebezpečné môže byť aj oblečenie so šnúrkami.

Dúfame, že naše tipy a rady vám pomôžu pri výbere ideálneho oblečenia pre vaše dieťatko. 

Nech je obliekanie vášho drobčeka radosťou! Roztomilé detské bodynka nájdete na eshope www.tutuli-mutuli.sk

(Alinka/PR)