Zdravé krmivo výrazne podporuje a ovplyvňuje zdravie a energiu psíkov. Na to, aby mali psíky dostatočne veľa energie a zdravý vývoj, tak potrebujete zvážiť ich stravu. Pokiaľ máte šteniatko, tak je potrebné, aby ste vybrali kvalitné granule plné vitamínov a dôležitých zložiek. Kvalitné granule však nespoznáte podľa obalu, ale podľa ich obsahu a zložiek.

V prvom rade je potrebné myslieť tiež na chuť a kombinácie stravovania. Chcete ostať pri granulách alebo máte v pláne svojich domácich maznáčikov prekvapovať domácimi surovinami?  Okrem chute je dôležité, aby granule zaistili psíkovi správny vývoj a vitalitu počas celého dňa.Aké granule sú vhodné pre šteniatka malých plemien?

Šteniatka potrebujú granule, ktoré podporia ich zdravý vývoj a doprajú im všetky potrebné látky. Určite sa snažte vyhnúť umelým stabilizátorom a farbivám, ktoré sú pre zdravý vývin naozaj veľmi škodlivé. Granule pre šteniatka by mali obsahovať dostatočný podiel mäsa.

Čím sa vyznačujú nekvalitné granule?

- Medzi menšie nevýhody môže patriť aj obal granúl, ktorý nemá možnosť praktického uzatvárania. V takomto prípade by ste mali granule presypať do vhodnej nádoby.

- Nevhodné sú granule, ktoré majú vysoký podiel sacharidov.

- Základom každých granúl je vyvážené a pestré zloženie všetkých zložiek pre zdravie šteniatka. V zložení si všímajte najmä podiel sušeného mäsa.


Vyvážené zloženie zaručuje to, že krmivo pre psov bude obsahovať všetky dôležité živiny. Dokáže tak ovplyvniť a zlepšiť trávenie, kvalitu srsti. Výhodou je aj podpora imunity a zlepšenie vitality. Pre pohyb je dôležitá kĺbová výživa.

Pri výbere vhodnej stravy pre šteniatka venujte dostatočnú pozornosť jej zloženiu. Prechod z kvalitných granúl na stravu pre dospelého psa je jednoduchý. Vôňa je pre šteniatka rovnako dôležitá, vďaka čomu si budú môcť granule naozaj vychutnať. Granule pre šteniatka, ktoré majú jednoduchší obsah zloženia musíte dopĺňať.

(A/PR) Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com