Vyvolávajú v nás najrôznejšie emócie, podnecujú zmysly, ovplyvňujú naše duševné rozpoloženie. Aj také sú arómy a vône, ktoré nás obklopujú všade navôkol. Poradíme vám, čo robiť, aby bol váš domov prevoňaný naozaj do hĺbky, a zaplavil príjemnými pocitmi nielen vás, ale i každú vašu návštevu.

Ako by mal voňať domov? 

aróma difuzér je skvelý prostriedok, ako prevoňať váš domov
aroma difuzér

Čo vás prvé napadne, keď sa vás niekto opýta, ako si predstavujete vôňu domova? Je prirodzené, že takáto otázka v každom z nás vyvolá inú spomienku, inú emóciu. Pre niekoho je to aróma čerstvo pomletej kávy, pre ďalšieho sladká vôňa upečeného koláča. A možno práve vy patríte medzi tých, “gurmánsky naladených”, ktorí si nevedia predstaviť vstup do svojho útulného hniezdočka bez jemného závanu tabaku.

Nech už do vášho zoznamu príjemných vôni patrí čokoľvek – sladké, svieže, korenisté, alebo hoc aj drevité – je tu aj zoznam pachov, ktoré medzi tie najvľúdnejšie rozhodne nepatria. Za ich vznikom a šírením možno hľadať rôznych vinníkov. 

Možné príčiny nepríjemných zápachov v domácnosti

 • plesne
 • nevynesený odpadkový kôš
 • pokazené potraviny
 • pripálené jedlo
 • cigaretový dym
 • pot

Priznajme si, celkom úprimne, čas od času sa žiadna domácnosť nevyhne boju s nežiaducimi pachmi. Niektoré z nich možno minimalizovať úpravou životného štýlu, častejším vetraním, či dôkladnejším uprataním interiéru. Pomôcť však môžu aj rôzne zariadenia a nenáročné prístroje – aróma difuzér, alebo taká  aromalampa vám urobia skvelú službu a prevoňajú sviežosťou priestory vášho domu či bytu na dlhé obdobie.

Aromaterapia a jej blahodárne účinky

Možno ste si to nikdy nepripúšťali, ale to, ako vonia miesto, v ktorom sa zdržiavate, výrazne ovplyvňuje vaše psychické zdravie. Už naši predkovia to dobre vedeli, a takmer tisíc rokov dozadu si začali klásť otázku, ako z prírody vyťažiť látky, dôležité pre ľudský organizmus. Odpoveď prišla v podobe prvej parnej destilácie, ktorá umožnila získavať éterické oleje z liečivých bylín. 

Postupne ľudstvo došlo k záveru, že vdychovaním takýchto prchavých rastlinných látok možno organizmu uľaviť. Dnes tieto poznatky využíva alternatívna metóda liečby rôznych ťažkostí, známa aj ako aromaterapia. Jej pozitívum spočíva najmä v niekoľkých blahodárnych účinkoch:

 • eliminovanie stresu a napätia
 • pomoc pri odbúravaní úzkostných až depresívnych stavov
 • znižovanie pocitov strachu a fóbií
 • potlačenie nervozity
 • potlačenie bolestí hlavy
 • zvyšovanie kvality spánku
 • podpora dobrej nálady

Kľúč k prevoňaniu domova 

Aróma difuzéry a aromalampy, resp. vonné lampy, sú tou správnou voľbou, pokiaľ chcete skúsiť liečbu aromaterapiou. Váš domov zaplavia krásnou vôňou a zlepšia náladu vám i vašim blízkym. Vyskúšali ste už, napríklad, zrelaxovať pri elegantnej aromalampe? Ak nie, mali by ste to rozhodne vyskúšať. V prípade, že si lámete hlavu nad tým, po akom zariadení či výrobku siahnúť, radi vám pomôžeme zorientovať sa vo voňavých produktoch. 

Difuzér prispeje k vytvoreniu útulnej atmosféry v akejkoľvek miestnosti. Táto jednoduchá pomôcka premení váš byt, kanceláriu i auto na priestory, kde budete tráviť čas s radosťou. Princíp aróma difuzérov spočíva v postupnom odparovaní vône vášho výberu do ovzdušia. Bylinky, kvetiny, dreviny, citrusy, koreniny, … voľba je len na vás. Ponuka náplní do difuzérov je totiž skutočne široká.

Aromalampa je zariadenie, ktorého obsluhu hravo zvládne úplne každý. Na to, aby sa do okolitého priestoru dostala vami vybraná vôňa, potrebujete len obyčajnú čajovú sviečku, trošku vody a pár kvapiek vonného oleja. Po zapálení sviečky vnútri lampy sa môže vaša domáca terapia začať. Ak si navyše zvolíte dizajnový kúsok zo skla či keramiky, vaša aromalampa môže byť i krásnym doplnkom domácnosti. 

Voňavá kozmetika dokáže byť rovnako tak dobrou voľbou, ak z vašej domácnosti túžite vytvoriť oázu pokoja a harmónie. Kolekcia výrobkov značky Bath & Body Works vás svojimi neodolateľnými vonnými kombináciami očarí. Produkty z tejto rady navyše krásne oživia aj váš interiér.  

Stačí si privoňať a váš deň môže byť omnoho lepším. S voňavými pomocníkmi sa hravo stanete víťazmi boja nad neželanými pachmi v domácnosti. A čo viac, pozitívne sa podpíšu aj na vašej dobrej nálade a psychickej rovnováhe.