Aj tie najmenšie zmeny môžu spôsobiť, že to vo vašom dome bude vyzerať ako po kompletnej rekonštrukcii. Ozvláštnite svoj dom či byt novými prvkami a hneď sa budete cítiť ako vo vašom kráľovstve. Pripravili sme pre vás niekoľko zaujímavých tipov ako si rýchlo vynoviť a zútulniť aj vašu domácnosť. Nebojte sa, vaša peňaženka tieto zmeny ucíti len minimálne.

Zdroj: Pixabay.com

1. Nálepky

Nálepky sú skvelými pomocníkmi, ktoré rozžiaria váš domov a dodajú mu jedinečnú atmosféru. Milujete Londýn a najradšej by ste si kúsok z neho odniesli domov? Nálepka Big Benu, telefónnej búdky či autobusu vám budú obľúbenú destináciu stále pripomínať. Nálepky môžete použiť do obývačky, detskej izby ale aj na kachličky do kuchyne, kúpeľne alebo na toaletu. Vaše kachličky chytia doslova druhý dych. Kachličky si najprv vymerajte a podľa toho zvoľte veľkosť nálepky. V obchodoch či na eshopoch nájdete kachličky od najmenších mozaikových až po tie najväčšie. V kuchyni sa bude vynímať kávička či kvety, v kúpeľni zas obrazce a prírodné motívy.

Nálepky sa pohybujú v cenovej relácii od 5 do 30 eur. Za pár eur tak získate nový vzhľad vašej izby bez toho, aby ste strácali čas a peniaze maľovaním.  

Zdroj: Bigstock.com

2. Drevený obklad na steny či strop

Drevo je jednoducho trendy materiál. Pôsobí upokojujúco a dodáva miestnosti jedinečné čaro. Okrem dreveného nábytku či parkiet si drevom môžete obložiť aj steny či strop. Tatranský profil premení vaše podkrovie na oázu pokoja a relaxu. Stačí pridať príjemné svetlo a budete sa cítiť ako v bavlnke. Tatranským profilom si môžete oživiť aj stenu v obývačke či kuchyni. Aplikovať ho môžete len na jednu stenu či stĺp. Vďaka tomuto jedinečného prvku dodáte domácnosti dušu. Cena tatranského profilu je od 2,70 – 13 eur za m2.

Zdroj: Bigstock.com

3. Nový návlek alebo prečalúnenie

Nová pohovka je pomerne veľkou investíciou. Ak však pohovka stále drží tvar a stabilitu, nemusíte ju hneď vymieňať. Sedačku si dokonale premerajte a skúste si na ňu nájsť návleky. Jednoducho ju prezlečiete do nového šatu. Podobné návleky môžu získať aj vaše kuchynské stoličky.

Ak ste majiteľkou šikovných ručičiek, návlek si môžete ušiť. Nebojte sa experimentovať! Nevýrazný poťah vymeňte za kreatívny s nápadnými vzormi a farbami. Naša pohovka bude žiariť. Pripravte sa však na množstvo otázok vašich kamarátok. Všetky budú chcieť podobný dizajnérsky kúsok aj u seba doma! Cena návlekov sa pohybuje od 15 – 150 eur, v závislosti od veľkosti sedačky a kresiel.

Zdroj: Unsplash.com

Zdroj: Unsplash.com

Finančne náročnejším riešením je prečalúnenie nábytku. Šikovní pracovníci vám nábytok prečalúnia za pár dní. Cena záleží od toho, či plánujete využiť kožu alebo látku. Cena za látku je 10 – 30 eur za m2 a koža zas 40 – 50 eur. Na prečalúnenie sedačky si tak môžete pripraviť v prepočte 200 – 300 eur.  

4. Obrazy a doplnky

Všetko to je o výbere správnych doplnkov. Je dôležité, aby doplnkami nebol zahltený celý priestor. Využívajte preto menej, no rozmerovo väčšie doplnky. Zamyslite sa nad štýlom, ktorý sa vám najviac páči a vyberte ich podľa jedného štýlu. Kombináciou barokových sviečok a námorníckeho štýlu prinesie do domácnosti len chaos a prečačkanie. Doplnky nemusíte kupovať vždy len v obchodoch. Pozrite sa na burzách alebo si vyzdobte tie, ktoré už máte doma. Stačí na to farba, štetec a veľká dávka fantázie.

Zdroj: Pixabay.com

5. Závesy a koberec

Závesy dodajú vašej domácnosti eleganciu a štýl. Príjemné padavé závesy celú miestnosť ohraničia a dodajú jej konzistenciu. Kvalitné závesy navyše v lete tlmia svetlo a teplo. Každý závan letného vetra závesy krásne roztancuje. Ak máte jednofarebnú sedačku a nábytok, život do priestoru môžete priniesť farebnými závesmi s prírodným motívom. Cena závesov záleží od ich kvality a stlmujúcich vlastností. Cena závesov je od 10 – 60 eur. Zaujímavým detailom môžu byť aj upínacie pásy, ktoré závesy formujú do písmena A.

Pozmenili ste vašu domácnosť len malými úpravami? Povedzte nám o vašich tipoch a trikoch ako si lacno a jednoducho vynoviť dom, byt, balkón alebo záhradu.