Letecké cestovanie do zahraničia zahŕňa okrem samotného letu aj dopravu na letisko. Ak ste z Bratislavy a letíte z nášho najväčšieho letiska tak to je väčšinou ľahko realizovateľné. V prípade že letíte ale z letiska Schwechat pri Viedni, môže to byť problém.

Dostať sa na letisko vzdialené 40 km je možné viacerými spôsobmi. Každý poskytuje inú rýchlosť, mieru komfortu a ceny. Záleží na Vás ktorú možnosť si vyberiete.

V princípe sa jedná o tieto možnosti:

Doprava vlastným autom.

Tu je potrebné okrem nutnosti šoférovať auto počítať aj s tým že auto budete mať zaparkované na letiskovom parkovisku. Toto býva veľmi drahé. Ceny za parkovné vo Schwechate sú ozaj vysoké. Nie každému tiež vyhovuje nutnosť šoférovať napríklad v nočných hodinách.

Ďalšia možnosť je využiť hromadnú dopravu.

Táto je síce najlacnejšia ale zároveň najmenej komfortná, najdlhšie trvá a je nutné sa prispôsobiť cestovnému poriadku.

V tomto prípade je možné že na letisku strávime zbytočne veľa času. Treťou možnosťou je taxi na Schwechat. Táto možnosť je celkom určite najrýchlejšia a najpohodlnejšia. Čo sa týka ceny tak záleží na mieste nástupu a výstupu.

Asi najviac využívaná služba je taxi z Bratislavy na letisko vo Schwechate alebo teda služba taxi Bratislava Wien flughafen.

Táto cesta Vás vyjde na približne 49 Euro pri jazde štvormiestnym kvalitným autom. V prípade že cestujete viacerí sa cena dostáva až k približne 12 Euro za osobu čo je už naozaj veľmi výhodné vzhľadom na poskytovaný komfort a rýchlosť. Taxi je možné objednať na akýkoľvek čas, 24 hodín denne a aj cez víkendy.

(A/PR)