Máme za sebou mesiac módy a módne influencerky sa už začali na svojich blogoch predvádzať v najhorúcejších kúskoch pre aktuálnu sezónu. Londýn, Paríž, Miláno či New York totiž do tohto leta vdýchli svieži vánok. Ten sa odklonil od doterajšieho teplákového pohodlia a rozhodol sa naplno odhaliť ženské krivky. Takže, ak chcete nasledujúce leto vyzerať skutočne IN, bežte do posilňovne, pretože budete musieť vyjsť s kožou na trh.

Cropp topy a minisukne

Ak boli doteraz cropp topy v kurze, tak vedzte, že teraz budú ešte viac. No ešte v miniatúrnejšej verzii ako ich poznáme. Sukne a topy na predvádzacích mólach dosiahli najmenšie možné veľkosti. Podprsenky sa podobajú páskam a sukne zahaľujú naozaj to najnutnejšie. Ide teda o kúsky pre lichotivé postavy, no dizajnéri nezabúdajú ani na trend plus size. Modelky plnších tvarov sa našťastie spraným crop topom vyhli, no minišaty či krátke sukne dominujú aj v tejto veľkostnej kategórií.

90-te roky sú späť

Leto tak bude dokonale priať odhaleným krivkám. Okrem cropp topov a minisukní si však do prázdninovej výbavy zapíšte aj rifle s nízkym pásom, brušné retiazky či plavky s vintage nádychom. V tejto sezóne sa jednoducho módni návrhári zhodli, že pohľad do minulosti je jediný spôsob ako sa pripraviť na budúcnosť. Našťastie v mixe aktuálnych nových trendov ostalo kúsok miesta aj na solídne športové kúsky. Takže popri nových cool plavkách, kabelke so strapcami a šatách inšpirovaných antikou si nechajte miesto aj na športové osvieženie.

Športové osvieženie

Pohodlné teplákové súpravy tentokrát dizajnéri doplnili o topy bez ramienok či luxusné tričká s logom. Preto neváhajte skombinovať dámske tričká Tommy Hilfieger s bielymi  tenisovými sukňami či šortkami. Neodkladajte v tomto prípade ani pohodlné športové topánky. Práve naopak. Nekombinovateľné je v súčasnosti najviac IN. Takže také letné sandále Keen vám určite dotvoria letný športový vibe.

Maxi lemy pre minimalistov

Ak vám móda nastávajúcej sezóny príliš nevonia, nemusíte vešať hlavu. Zaujímavé kúsky si v nej nájdu aj minimalistky, ktoré doposiaľ neprepadli sýtym odtieňom a žiarivým potlačiam. Dlhé sukne, lemy, stredne vysoký pás a priesvitné topy. Tak vyzerá móda pre elegantné dámy, ktoré si chcú aj túto letnú sezónu zachovať svoj imidž. Pozdávať by sa vám mohli aj kúsky zo školskej atmosféry ako pletené svetre či gotické spracovanie uniforiem z internátnych škôl. Móda počas jari a leta 2022 tak praje nielen odvážnym krivkám, či exhibicionistkám, ale aj nadčasovým milovníčkam minimalizmu.

(A/PR, foto: pexels.com)