Vtáčie minibúdky

budky.jpgTrošku jarnej atmosféry si môžete s deťmi priniesť domov aj vy v podobe takýchto vtáčich minúbodok. Po Valentínskej dekorácii mi zostali vo vázy prútiky krútenej vŕby a keďže som im dala vodu, tak mi vyrašili aj zelené lístky. Vtáčie búdky sme povešali na konáriky a máme krásnu jarnú dekoráciu.


Čo potrebujete: vlnitý papier, lepidlo, pravítko, orezávatko, obyčajná ceruzka, ozdobná šnúrka, špajdla, nožničky
Ako na to: predloha.jpgPodľa nákresu si vystrihnite z vlnitého papiera predlohu na kostru búdky. Striešku spravte z vlnitého papieru rozmerov 3,5 x 9 cm. Po dĺžke ho preložte na polovicu a dostanete striešku. Aby sa vám vlnitý papier dobre ohýňal, nadrežte ho opatrne z vnútornej strany orezávatkom. Prídavky na založenie podlepte lepidlom a búdku zlepte dokopy. Vyrežte guľatý otvor manikúrovými nožničkami a pod otvor prepichnite špajdlou tzv. bidielko. Odstrihnite si ozdobnú šnúrku. Podlepte ju lepidlom a prilepte na striešku. (Ak sa vám bude zle robiť s lepidlom ako mne, tak použite na zlepenie celej búdky tekutý vosk, ale vtedy to nesmú robiť malé deti kvôli nebezpečenstvu popálenia!)

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.