Vlk a baran

  

Bol raz jeden baranček, ktorý sa zatúlal v hustom lese a zablúdil. Pobieha, neborák, sem a ta, vyľakane bľačí, keď tu odrazu stretne vlka. Vlkovi sa od radosti rozžiarili oči, už otvára papuľu, že barančeka prehltne, ale ten začne prosiť:
– Vĺčik sivý kožuštek, nejedz ma ešte. Som maličký a slabý. Nože počkaj, kým vyrastiem, potom si na mne pochutíš.
– Dobre, – vraví vlk. – Máš pravdu. Teraz ťa pustím na slobodu, aby si ešte podrástol a zmocnel. Potom ťa zjem. Ale nezabudni na svoj sľub!
– Nezabudnem, – zvolal baranček a zmizol v hustom lese. Prešli týždne, prešli mesiace a z barančeka vyrástol veľký, mocný baran. Tu jedného dňa baran opäť stretol vlka.
– Heéj, baran, – volá vlk, – nezabudol si na svoj sľub?
– Nezabudol, – vraví baran, – ale čo zo mňa budeš mať, keď ma roztrháš? Som priveľký. Len si na mne zuby dolámeš. Vieš ty čo? Za lesom je vršok. Ja vyjdem na vršok a ty stoj dolu s otvorenou papuľou. Z vrška sa spustím dolu a vletím ti cez papuľu rovno do brucha, Pre oboch to bude ľahšie.
Vlkovi sa baranova rada zapáčila a obaja sa pobrali k vŕšku. Keď bol baran na vŕšku, zvolal na vlka:
– Vĺčik, nože roztvor papuľu, nech ti do nej vbehnem!
Vlk otvoril papuľu, ako len vládal. Baran sa z vrška rozbehol, bodol vlka ostrými rohami do brucha, vlk sa zvalil polomŕtvy na zem a baran ako víchor uháňal preč.
Keď sa omráčený vlk napokon prebral, otriasol sa a šomre si popod nos:
– Ten baran mi chutil, iba bol trocha veľký.

Vierka

Mama dvoch detí, ktoré vyzerajú ako vystrihnuté z rozprávky: Lenočky (5) a Andrejka (4) a milujúca manželka svojho Miška :-). Jej deti najskôr s otvorenými ústočkami pozerajú na to, ako sa ich mame pod rukami menia veci na zlato a potom nelenia, opášu si zásterky a tvoria zlaté poklady (nielen) v kuchyni spolu s ňou. Zdroj pozitívnej energie, vždy usmiata a radosť rozdávajúca e-shop manažérka Vám bude prinášať zdravé receptíky pre malých aj veľkých papkáčov a rôzne tipy do domácnosti.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.