Tipy a triky, ako si zariadiť očarujúcu predsieň

Na jeseň, keď sa mení počasie, chodby našich domov alebo bytov trpia množstvom nahromadených vecí asi najviac. Sú tu sandále, letné tašky a jesenné bundy. Všeobecnému upratovaniu sa nedá vyhnúť. Svoj komfort si ale môžete zlepšiť ešte viac tým, že správne zariadite a skombinujete dizajn interiéru chodby, v ktorej bude vládnuť poriadok a funkčnosť. 

Vstupná hala, chodba, predsieň, akokoľvek jej hovoríte, je prvou vecou, ktorú uvidíte pri každom vstupe do bytu. Mala by vás a vašich hostí privítať s otvorenou náručou. Tento priestor určuje náladu pre celý dom, a preto by mal byť čistý, pohodlný a usporiadaný. Okrem toho by mal odrážať váš vkus a štýl. My máme pre vás niekoľko nápadov, ktoré vám v tom všetkom pomôžu. 

Vyčistite priestor

Doprajte svojej chodbe lesk! Utrite dvere na chodbe (zvnútra a vonku), všetky štukové lišty, podlahové lišty, krásny obklad schodov, kľučky dverí, zámky, steny a zrkadlá, umyte koberce a podlahu. Potom vyčistite aj úložný priestor.

Vyberte si správny nábytok

Vyberte si niečo, kam si môžete uložiť všetko, čo potrebujete pre vstupné priestory. Použite niečo, čo bude pracovať pre váš priestor – napríklad vysoká stolička so závesom alebo skriňa so zásuvkami. 

Pridajte dekor

Jeho účelom je vytvoriť na chodbe atmosféru srdečnosti. Kvety, sviečky, veniec a štýlový koberec vytvárajú tú správnu náladu. Svoje dokáže urobiť aj pevná koženka na čalúnenie a moderné závesné systémy.

Skúste využiť vertikálne skladovanie

Nástenné kontajnery na topánky, tašky, dáždniky a iné potrebné veci sú skutočne pohodlné. V plastovom alebo originálnom prevedení zo surového dreva, dodajú vstupnej hale ten správny podtón. 

Nezabudnite na vhodnú rohožku. V oblastiach, kde sa bežne vyskytuje dážď a sneh, je potrebný aj  stojan na topánky.

Pretože vstupná hala je najviac zaťaženým priestorom v dome alebo byte, myslite na jej zariadenie do posledného detailu, ale nezaplňujte ju zbytočnými dekoráciami, ktoré nemajú efekt ani svoju funkciu.

Vladimír

Muž v pozadí tohoto webu, správca WordPressu na ktorom samotný web beží a marketingový manažér. K webu Alinka.sk sa pripojil v roku 2004 (ten čas ale šialene letí!) a pomáhal jej s „monetizáciou“ a administráciou od počiatku webu. K dispozícii je na info@alinka.sk

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.