Sitá na sušenie húb

August je obdobím, keď dobrí hubári prinášajú domov plné koše hríbov. U nás doma to každý rok rozvoniava počas sušenia. Možno tak ako viacerí z vás, aj u nás sa častokrát stalo, že niektoré hríbiky počas sušenia tak zvlhli, že sa nedali z papiera odlepiť. Alebo sa našli aj červíčky, ktoré hríbiky potom vyžrali. Tak sme doma vymysleli lepší spôsob sušenia hríbikov. Spravili sme si sitá.
Potrebujete: lišty ako na rám obrazu, sieťku proti hmyzu (v záhradkárskych potrebách), zopár klinčekov
Ako na to: kúpte, alebo ak máte v rodine stolára, poproste ho, nech vám zhotoví lišty, ktoré potom šikovný manžel klincami popribíja do tvaru rámu o rozmeroch, aké si zvolíte. Navrch napnete sieťku a sušenie sa može začať. Červíčky povypadávajú počas sušenia cez očká a vy už nemusíte zháňať baliaci papier na sušenie hríbikov. Že sú huby suché spoznáte tak, že sú síce pružné, ale nie vlhké. Pre väčšiu istotu ich môžete ešte dať na plechu do mierne teplej rúry vysušiť. Potom ich uchovávajte v nádobe s vrchnákom. Proti navlhnutiu sme si zvykli do nich nasypať asi 1 lyžicu soli.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.