Patizón ako váza

tekvica7.jpgOmrzeli vás už klasické aranžmány vo vázach, alebo nízkych nádobách? Čo keby ste tentoraz skúsili použiť na dekoráciu niečo netradičné – patizón. Mne sa to veľmi zapáčilo. Nech sa páči, pozrite sa, ako som tento aranžmán tvorila.

Čo potrebujeme: 1 väčší patizón, napichovaciu hmotu na živé rastliny, dve menšie jabĺčka, rôzne kvety, obilie, tenký nôž, 1 špajdla

tekvica1.jpg

Najprv si urobíme pozdĺžny rez do tekvice v rozpätí asi 3 vlniek, potom zarežeme po bokoch dohora a nakoniec odrežeme vrchnú časť asi do 1/2 patizóna. Všetko vnútro, pokiaľ sa dá, vyberieme, hlavne tú mäkkú časť so semienkami.
tekvica2.jpg

Do otvoru vtlačíme napichovaciu hmotu. Najprv si ju prispôsobíme otvoru a potom vtlačíme dnu. Dobre navlhčíme vodou.
tekvica3.jpg

Začneme zapichovať kvety. Ja som začala skraja hortenziou.
tekvica4.jpg

Na druhý kraj som zapichla vetvičku rozchodníka.
tekvica5.jpg

Potom si do dvoch jabĺčok zapichnite špajdle a tiež ich upevnite do patizóna. Ja som jednu umiestnila mimo vyrezaný otvor.
tekvica6.jpg

Zvyšný priestor doplňte rôznymi kvetmi. Ja som použila turčiaky, ovos, jačmeň, čerešňovku a jednu margarétu.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

1 Response

  1. Katarina píše:

    vtipny napad, Alinka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.