Päť želaní

Na jar Janko s ockom dali na komín starú pneumatiku, aby si v nej bociany urobili hniezdo. Bociany prileteli a mali veľkú radosť. “Za to ti splním tri želania,” povedal bocian Jankovi.
“Alebo štyri?” spýtal sa Janko.
“Alebo štyri.” povedal bocian.
“Alebo pät?” skúsil to Janko ešte raz.
“Alebo pät. No to by už stačilo.”
Prvé Jankovo želanie bolo pozrieť sa tam, kde je na celom svete najteplejšie. Bocian s ním odletel na rovník do Afriky. Tam bolo krásne! Toľko kvetov, motýľov a zvierat! Ale Janko bol za krátko upečený ako hrianka.
Radšej si rýchlo vymyslel druhé želanie: Pozrieť sa tam, kde je na celom svete najväčšia zima. Bocian s Jankom leteli k severnému pólu. Tam videli veci! Lenže Janko by bol o chvíľu zmrznutý na cencúľ.
Tretie želanie mu prišlo veľmi vhod. Chcel sa pozrieť tam, kde je to na celom svete najvyššie. Bocian odniesol Janka na vysokú horu, a keď zobákom prepichol mračno, Janko uvidel prekrásne veci.
Až sa mu zakrútila hlava a hneď vyslovil štvrté želanie: Byt najhlbšie ako sa len dá. Bocian sa s Jankom potopil na dno oceánu a bola to nádhera. Ale o chvíľu Jankovi v tom podmorskom tichu začalo byť predsa len smutno.
A tak je rád, že má ešte piate želanie: Byť zase u mamy.

Vierka

Mama dvoch detí, ktoré vyzerajú ako vystrihnuté z rozprávky: Lenočky (5) a Andrejka (4) a milujúca manželka svojho Miška :-). Jej deti najskôr s otvorenými ústočkami pozerajú na to, ako sa ich mame pod rukami menia veci na zlato a potom nelenia, opášu si zásterky a tvoria zlaté poklady (nielen) v kuchyni spolu s ňou. Zdroj pozitívnej energie, vždy usmiata a radosť rozdávajúca e-shop manažérka Vám bude prinášať zdravé receptíky pre malých aj veľkých papkáčov a rôzne tipy do domácnosti.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.