Papierový adventný kalendár

kalendar.jpgTento rok som sa rozhodla namiesto klasického adventného kalendára z obchodu vyrobiť Lenke vlastnoručne adventný kalendár. Bol jednoduchý na výrobu a skoro všetky potrebné materiály som našla v papiernictve.

Čo budeme potrebovať: farebný papier, biely papier, hrubšia šnúrka, lepidlo, bonboniéra
Postup: Z farebného tvrdého papiera som si zhotovila kruhy s priemerom 18 cm, ktoré som vystrihla. Z papierového obrúska som si vystrihla kruhy s priemerom 25 cm a nalepila som ich na farebný papier. Ten som potom rozdelila na 3 rovnaké časti (spolu 24 ks), ktoré som lepidlom vymodelovala do kornútkov. Do každého kornútka som vložila 1 ks čokolády z bonboniéry a obrúskom som to prekryla (môžete si obrúsok spraviť väčší a ten previazať šnúrkou). Na hrubú ihlu som si navliekla ozdobnú šnúrku, ktorú som prevliekla cez kornútky a tie som potom priviazala na farebný hrubší povraz. Celé som to potom zavesila do izby a adventný kalendár bol hotový.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

2 komentáre

  1. Anonym píše:

    celkom ujde

  2. Naty píše:

    Jednoduché a nápadité :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.