Olepované vajíčka

Veľmi jednoduché a pritom pekné je zdobenie vajíčok olepovaním farebným papierom. Farebné papierové kolieska alebo prúžky dokážu na vajíčku vykúzliť zaujímavé obrazce.

Čo budete potrebovať? nožničky, dierovačku, netoxické lepidlo , farebný papier, papierové konfety
Ako na to? Z rôznofarebných papierov nožničkami nastrihajte úzke prúžky a dierovačkou spravte kolieska. Veľmi dobre sa na tento účel hodia aj konfety, ktoré sa používajú na karnevaly alebo plesy. Na lepenie používajte netoxické lepidlá, vhodné je disperzné lepidlo. Pri samotnom lepení dávajte pozor, aby ste zbytočne neznečistili zafarbený povrch vajíčka lepidlom, pretože lepidlo zanecháva škvrny. Z kolieska môžu deti skladať farebné kvietky, prúžky, kosoštvorce a mnoho iných ornamentov. Hotové vajíčka vyzerajú pekne položené na zelenom koberci z žeruchy.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.