Mramorované Veľkonočné vajíčka

Už ste niekedy počuli o zdobení vajíčok pomocou laku na nechty? Ak nie, je na čase vyskúšať túto nenáročnú techniku, vďaka ktorej bude každé vaše Veľkonočné vajíčko ozdobené originálnym mramorovým vzorom.

Budete potrebovať

  • Pestrofarebné laky na nechty
  • Nádobku s vodou
  • Špajhlu/špáradlo
  • Vajíčka ( polystyrénové, vyfúknuté, alebo uvarené)

Postup

Vajíčka môžme (ale aj nemusíme) najskôr nafarbiť. Nádobku naplníme vlažnou vodou, najlepšie izbovej teploty. Do vody jemne nakvapkáme laky. Je na nás, či ich nakvapkáme do kruhu alebo “len tak” bez žiadaného tvaru. Vajíčko opatrne jemne ponoríme do vody a chvíľu počkáme, aby na seba naviazalo farby. Vytiahneme ho z vody, necháme odkvapkať a dáme vyschnúť napríklad zapichnutím do polystyrénového bloku. Aby sme si nezašpinili ruky, môžeme použiť gumené rukavice, alebo si ich potom očistíme odlakovačom a následne nezabudnime nakrémovať, pretože odlakovač nadmerne vysúša pokožku.

Foto zdroj: pixabay.cocm; archív autorky

Vierka

Mama dvoch detí, ktoré vyzerajú ako vystrihnuté z rozprávky: Lenočky (5) a Andrejka (4) a milujúca manželka svojho Miška :-). Jej deti najskôr s otvorenými ústočkami pozerajú na to, ako sa ich mame pod rukami menia veci na zlato a potom nelenia, opášu si zásterky a tvoria zlaté poklady (nielen) v kuchyni spolu s ňou. Zdroj pozitívnej energie, vždy usmiata a radosť rozdávajúca e-shop manažérka Vám bude prinášať zdravé receptíky pre malých aj veľkých papkáčov a rôzne tipy do domácnosti.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.