Malinová zmrzlina

86238449Leto je tu, horúčavy gradujú, čo môže byť lepšie ako sa chladiť dobrou domácou zmrzlinou? Ak máte na záhrade dostatok ovocia, z ktorého si môžete zmrzlinu pripraviť, tak máte vyhrané :-) Ja mám momentálne veľa malín, takže rozhodnutie, aká zmrzlina bude, nebolo ťažké :-)

Čo potrebujete:

1 šálka malín
1 konzerva kokosová smotana
agáve sirup (alebo med)

poleva:
1PL kokosový olej
2PL kakaový prášok
1PL agáve sirup

Maliny s kokosovou smotanou a agáve sirupom dajte do mixéra a na vysokých otáčkach vymixujte na hladký krém. Agáve si pridajte podľa vlastnej chuti. Nalejte do nádobky a dajte zamraziť, občas premiešajte. Potom môžete naservírovať do misiek a ozdobiť polevou. Tú si vyrobíte z kokosového oleja, kakaového prášku a agáve sirupu, ktoré lyžicou vymiešate na hladký krém. Aby sa vám dobre liala poleva, kokosový olej zohrejte napr. na slniečku, aby mal tekutú konzistenciu.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.