Kytica do vysokej vázy

kytica16.jpgKeďže v záhradke mi to už kvitne rôznymi farbami a druhmi kvetov, môžem si už zase tvoriť rôzne kytice do vázy. Dnes som si spravila modro-bielu. Hodí sa do vysokej vázy, pretože sama kytica je robustnejšia.

Čo potrebujeme: 1 kvet modrej stračonôžky, 2 kvety bielej pivónie, 3 kvety modrého kosatca, listy kosatca, modré astry, asi 7 drobných bielych klinčekov, ozdobnú papierovú stuhu

kytica13.jpg1. Do ruky si vezememe najprv stračonôžku. Po oboch stranách umiestnime do spodnej časti kvety pivónie.

 

kytica14.jpg2. Poza pivónie a do stredu umiestnime 3 kosatce.
kytica15.jpg3. Do spodnej časti kytice začneme rozmiestňovať modré astry striedavo s klinčekmi, aby sme vytvorili tzv. sukničku.
kytica16.jpg4. Nakoniec kyticu dokončíme listami kosatcov, ktoré poukladáme dookola kytice. Kyticu previažeme tenkou stužkou, konce stoniek zarovnáme do jednej dĺžky a kyticu previažeme ozdobnou stuhou.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.