Jesenné venčeky

venceky6.JPGTáto jeseň bola bohatá na krásne jesenné plody – machovky, ktoré som použila na jesenné venčeky a obdarovala som nimi svoju rodinu. Snáď sa inšpirujete.

Čo potrebujeme: polystyrénové venčeky, prútený venček, machovy, gaštany, kytička slamienok, plody šípok, škrupiny z orechov, prírodné lyko, ozdobná stuha, škrupinky pistácií, tavná pištoľ, špendlíky, lak v spreji

venceky5.JPG venceky6.JPGNa tento venček som použila polystyrénový kruh, okolo ktorého som najprv tavnou pištoľou dookola pripevnila ozdobnú stuhu jutovú nastrihanú na kocky. Na každú som špendlíkom pripevnila slamienku. Potom som pomedzi ne prilepila plody machovky. Dookola venčeka som tiež upevnila machovky. Popred machovky som rozmiestnila gaštany a voľné miesta som vyplnila šípkami a z vnútornej strany polovicami škrupiniek pistácií. Dozdobila som ešte hnedou jutovou stuhou a oranžovou drevnatou stuhou. Na spodok venčeka som pripevnila lykovú stuhu a celý venček som prelakovala lakom v spreji.
venceky1.jpgNa tento venček som použila polystyrénový kruh, okolo ktorého som najprv tavnou pištoľou dookola pripevnila plody machovky. Potom som rozmiestnila dookola 5 kvetov slamienok pomocou špendlíkov a nakoniec som pomedzi ne pripevnila ešte machovky, ktorým som neodstrihla stonky. Nakoniec som do stredu umiestnila na tie stonky 1 slamienku. Na spodok venčeka som pripevnila lykovú stuhu a celý venček som prelakovala lakom v spreji.
venceky2.jpgTento venček je podobný, ibaže som ho robila z menšieho polystyrénového kruhu a tak som musela dať počet slamienok 3 ks.
venceky3.jpgTento vencek je trosku zložitejší. Použila som naň prútený venček. Najprv som dookola tavnou pištoľou pripevnila plody machovky. Potom som rozmiestnila dookola kvety slamienok tavnou pištoľou tak, aby som medzi ne pripevnila machovky. Nakoniec som poza slamienky pritavila škrupiny orechov. Na spodok venčeka som pripevnila ozdobnú stuhu a celý venček som prelakovala lakom v spreji.
venceky4.jpgNa tento venček som použila polystyrénový kruh, okolo ktorého som najprv tavnou pištoľou dookola pripevnila plody machovky. Potom som rozmiestnila dookola nahusto kvety slamienok pomocou špendlíkov. V miestach, kde presvital polystyrén, som tavnou pištoľou prilepila plody šípok, hlavne po vnútornom obvode. Na spodok venčeka som pripevnila lykovú stuhu a celý venček som prelakovala lakom v spreji.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

1 Response

  1. Majka píše:

    Velmi pekne inšpiracie niektore som aj vyskušala moc sa mi všetko pači dik za ne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.