Gazda a jeho synovia

Istý gazda mal šesť synov. Boli usilovní a mocní, no často sa hádali a zavše sa aj pobili. Otec si veľmi želal, aby prestali s hádkami a bitkami a žili spolu v pokoji. Ale nepomáhalo ani pekné slovo ani pokarhanie.
Gazda preto neustále rozmýšlal, co by mal urobit, aby boli synovia svorní. Jedného dna ich zavolal k sebe, ukázal im zväzok prútov a povedal:
“Želám si, aby jeden z vás zlomil tieto prúty bez toho, aby ich vytiahol zo zväzku.”
Synovia sa o to pokúšali jeden po druhom. Vynaložili na to všetku svoju silu a zručnosť, ale zlomiť prúty sa im nepodarilo.
Starý muž rozdelil prúty a každému podal po jednom. Synovia ich poľahky zlomili.
Vtedy otec povedal: “Samotný prút je slabý. Silným sa stane len vtedy, keď je vo zväzku s ostatnými. Podobne aj vy budete silní, kým budete jednotní. Keď sa rozídete, ľahko vás premôžu.”
Poučenie:
V JEDNOTE JE SILA…

 

Vierka

Mama dvoch detí, ktoré vyzerajú ako vystrihnuté z rozprávky: Lenočky (5) a Andrejka (4) a milujúca manželka svojho Miška :-). Jej deti najskôr s otvorenými ústočkami pozerajú na to, ako sa ich mame pod rukami menia veci na zlato a potom nelenia, opášu si zásterky a tvoria zlaté poklady (nielen) v kuchyni spolu s ňou. Zdroj pozitívnej energie, vždy usmiata a radosť rozdávajúca e-shop manažérka Vám bude prinášať zdravé receptíky pre malých aj veľkých papkáčov a rôzne tipy do domácnosti.

Prečítajte si tiež

2 komentáre

  1. FllenAngelSK píše:

    Kto tú bájku napísal?

  2. Lucia píše:

    Dobrý deň. Domnieva sa, že autorom je Ezop.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.