DIY: Sprej na utieranie prachu

Doma si môžete vyrobiť ekologickú variantu ošetrujúceho prostriedku na utieranie prachu z dreveného nábytku. Potrebujete len 1 fľašu s rozprašovačom a nasledovné ingrediencie:

  • 1 hrnček destilovanej vody (môže byť aj len prevarená, vychladená voda)
  • 1/4 hrnčeka jablčného octu (dezinfekcia)
  • 1 PL olivového oleja (ošetrujúca zložka na drevo)
  • 10-15 kvapiek esenciálneho oleja citrón (môže byť aj grapefruit, pomaranč, mandarínka, limetka, bergamot)

Všetky ingrediencie nalejte cez lievik do fľaše. Keďže olej a voda sa nezmiešajú, nezabudnite pred každým použitím fľašku poriadne pretrepať. Nastriekajte na nábytok a vyleštite handričkou z mikrovlákien.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Lucia

Mama dvoch slečien Chantal (14) a Laury Sofie (11), manželka admina tohto webu, Vladka :-). Autorka, prekladateľka, editorka, blogerka, manažérka, ale aj mama, gazdinká, organizátorka, multifunkčná osôbka. Písanie vždy bolo jej vášňou, či už formou blogu, alebo externe do printového časopisu pre mamičky a tiež formou prekladov kníh z anglického jazyka. Bude pre Vás zdrojom autorských článkov na rôzne spoločenské témy, ale aj kuchárkou zdravých receptov vrátane vegan a raw a inšpirátorkou pre tvorivé dielničky.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.