Ananás v cestíčku

DSCF0400Dnes ráno som dostala chuť na nejakú dobrú ovocnú pochúťku, vybrala som ananás a potom som už len k nemu doladila ostatné ingrediencie a vzniklo toto jedlo.

Čo potrebujete: ananás, špaldová hladká múka, voda, stévia, soľ, mrazené drobné ovocie, javorový sirup

Ako na to: Ananás nakrájajte na kolieska, odstráňte kôru aj vnútro. Z múky, vody, lyžičky stévie a štipky soli vypracujte stredne husté cestíčko. Rozohrejte olej na panvici, do cestíčka namočte ananás, dobre ho z oboch strán obaľte a vypražte. MRazené ovocie dajte do mixéra, pridajte javorový sirup a prilievajte počas miešania vodu, aby ste dostali jemnú omáčku. Ananás ňou prelejte.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

2 komentáre

  1. stévia je čo? a bežne je to dostaať v obchodoch,

  2. stévia je rastlinka, ktorá má chuť ako cukor, ale 0% kalórií, predáva sa ako prášok, alebo ako tabletku, alebo tekutina. ja kupujem v DM-ke stéviový prášok. aj naši výrobcovia sa snažia predávať “stéviový cukor”, ale je to len pridaných pár percent do riadneho cukru, čo je akoby ste jedli cukor, takže bacha, čítať obaly, čo je tam písané! a opatrne s jej pridávaním do jedál, je to dosť sladké!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.