Ako dochádzať do práce ekologicky?

Pri ranných a poobedných dopravných kolónach mnoho ľudí uvažuje o alternatívnych spôsoboch dopravy. Možnosťou je hromadná doprava, ale ekologickým riešením je bicykel alebo elektrická kolobežka. Keďže je leto v plnom prúde vytiahnite pánske kraťasy a vydajte sa na cestu do práce ekologickejšie. 

Prečo využívať kolobežky?

Elektrická kolobežka vás môže v čase dopravnej špičky dostať do práce skôr ako auto alebo autobus. Maximálna rýchlosť sa pohybuje približne v rozsahu 25-45 km/h s dojazdom 30-50 km. Niekedy teda nepotrebuje na prepravu nič len kolobežku. Ak budete chcieť využiť aj MHD kolobežka sa dá bez problémov zložiť a prenášať

Jej výhody oceníte aj keď cestujete vlakom alebo autobusom. Z domu na stanicu a zo stanice do práce sa rýchlejšie dostanete na kolobežke. Bohužiaľ ide skôr o sezónnu záležitosť pretože v zime či v daždi väčšina z nás asi nemá chuť preháňať sa na kolobežke. 

Jazdiť treba bezpečne aj na kolobežke   

Nahodiť pánske kraťasy a vydať sa do práce či do mesta na kolobežke počas horúcich dní je príjemné. Treba ale pritom myslieť na bezpečnosť, a to nielen na svoju, ale hlavne na chodcov. Cyklisti sa na chodníku pre chodcov pohybovať nemôžu. Elektrokolobežky sú zatiaľ vedené ako chodci, ale vzhľadom na množiace sa kolízie na chodníkoch s chodcami sa zrejme situácia v dohľadnej dobe zmení. 

Či budú kolobežkári z chodníka vytesnení rovnako ako cyklisti alebo iba príde k obmedzeniu rýchlosti sa ešte len uvidí. V každom prípade berte ohľad na ostatných a pozerajte sa na celú situáciu aj z pohľadu chodca. 

Ak sa spoza vás zrazu vyrúti kolobežka, ktorú takmer nepočuť, nejde o nič príjemné. Výhody elektrokolobežiek sú však nesporné a dôkazom toho je aj ich rastúca popularita. Jazdiť treba ale s rozumom nielen v aute či na bicykli, ale rozhodne aj na kolobežke.  

Vladimír

Muž v pozadí tohoto webu, správca WordPressu na ktorom samotný web beží a marketingový manažér. K webu Alinka.sk sa pripojil v roku 2004 (ten čas ale šialene letí!) a pomáhal jej s „monetizáciou“ a administráciou od počiatku webu. K dispozícii je na info@alinka.sk

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.