Obmedzený rozpočet na zariadenie interiéru nemusí byť obmedzujúci. Existujú riešenia, ktoré dokážu aj z mála spraviť útulný priestor na bývanie. Niektoré kúsky nábytku sa dajú využiť na veľa spôsobov, drahý nábytok je možné nahradiť lacnejším z výpredaju a nepraktický nábytok rovno vynechajte zo svojho nákupného zoznamu. Zrenovujte s nami interiér bez zbytočných výdavkov vďaka kreativite a dobrým nápadom.

Nábytok za nízke ceny neznamená nízku kvalitu

Mladé páry či študenti nemajú peniaze navyše, a preto sa pri zariaďovaní interiéru často uskromnia. Je to na škodu, pretože tak prichádzajú o pocit komfortu z bývania a po práci sa domov z dôvodu neútulného prostredia netešia. Ak aj vy rozmýšľate, ako zariadiť byt s obmedzeným budgetom, hľadajte v prvom rade nábytok za nízke ceny. Ide o výpredajový nábytok, ktorý je rovnakej kvality ako zvyšok ponuky obchodu. Často však ide o nábytok zo starej kolekcie alebo o posledné kúsky z modelovej línie. Niekedy za dobrú cenu získate zariadenie vďaka tomu, že išlo o nábytok, ktorý bol vystavený v predajni. Nebojte sa nakupovať vo výpredajoch, ušetríte a dostanete sa k pekným i funkčným kúskom.

Kupujte nábytok, ktorý naozaj využijete

Ďalšia naša rada znie, by ste z nákupného zoznamu vyškrtli všetko, čo je z hľadiska nízkej frekvencie využívania zbytočné. Zamyslite sa nad tým, aký nábytok skutočne potrebujete. Páči sa vám kovová posteľ na nožičkách? Dajte prednosť boxspring posteli. Vďaka úložnému priestoru tejto postele nemusíte kupovať veľké, drahé skrine, ale len modulové skrine alebo komody.

Podobne postupujte aj pri zariadení obývačky. Namiesto obývačkovej steny kúpte len poličky alebo závesné skrinky. V kuchyni sa uskromnite tak, že kúpite modulový nábytok a linku si zostavíte sami podľa vášho rozpočtu. Na začiatok vám bude stačiť zopár skriniek a postupne môžete dokupovať zvyšné časti kuchynskej linky. Naozaj potrebujte v predsieni celú stenu? Iste si vystačíte aj s navŕtanými vešiakmi a stojanom na topánky.

Keď máte nízky rozpočet na zariadenie bytu, improvizujte

Posledná rada sa týka multifunkčného využitia nábytku. Niektoré kusy nábytku nemusia slúžiť len na účel, pre ktorý boli vyrobené. Týmto spôsobom dokážete dve súčasti vybavenia miestnosti skĺbiť do jednej a ušetriť. Už sme spomínali postele s úložným priestorom. Podobne sú na tom sedacie súpravy do obývačky. Vďaka priestoru na uloženie vecí nemusíte do obývačky kupovať toľko skriniek. Ako náhrada za kreslo dobre poslúži taburetka s úložným priestorom. Ak predsa len túžite po kresle, vyberte také, ktoré sa dá rozložiť. Vytvoríte tak dodatočné lôžko pre návštevy.

Malý jedálenský stôl, ktorý sa dá roztiahnuť, môže slúžiť ako písací stôl. Servírovací stolík sa dá využiť ako konferenčný stôl. Skutočne geniálne zariadenie do spálne alebo obývačky sú sklápacie postele.Nahradia tri kusy nábytku – skrine, police na odkladanie a postele. Navyše sú v malých bytoch skutočne nenahraditeľné. V prípade rodín s deťmi odporúčame do detskej izby kúpiť poschodovú posteľ. V ráme postele nájdete zásuvky, skriňu či písací stôl. Po zrátaní ceny všetkých uvedených častí nábytku kupovaných jednotne, zistíte, že ste vďaka poschodovej posteli ušetrili tretinu peňazí.

(A/PR), zdroj foto: fizkes / Shutterstock.com