Archívy kategórie: Od počatia po pôrod

Súťažte o detský kočík s Cord Blood Center

Súťažte o detský kočík s Cord Blood Center

Počuli ste už o odbere pupočníkovej krvi? Áno, ale ešte stále nemáte dosť informácií? Rodinná banka Cord Blood Center vám na svojej stránke ponúka pestré i zrozumiteľné spracovanie tejto témy. A viac. Stačí sa krátko zaregistrovať a každý týždeň to môžete byť práve vy, kto získa poukážku na nákup kočíka a príslušenstva v hodnote 500 €! Pupočníková krv sa odoberá z pupočnej … Pokračovať na Súťažte o detský kočík s Cord Blood Center

Pomáha pitie maliníkového čaju pri pôrode skutočne?

Pomáha pitie maliníkového čaju pri pôrode skutočne?

Počas príprav na svoj tretí pôrod som veľa študovala o prípravách na pôrod a ako ho uľahčiť. Nakoľko som to chcela zvládnuť bez epidurálnej anestézy, pretože pri druhom pôrode mi ku koncu vôbec neúčinkovala a nebolo to natoľko zlé, aby som to nevydržala, rozhodla som sa, že si skúsim pomôcť prírodnými prostriedkami. Na internete som … Pokračovať na Pomáha pitie maliníkového čaju pri pôrode skutočne?

Bolesti v krížoch v tehotenstve

Bolesti v krížoch v tehotenstve

S pribúdajúcimi týždňami tehotenstva a zväčšujúcim sa bruškom nejednu tehotnú ženu začínajú bolievať kríže. Také zohnutie sa kvôli spadnutému predmetu začína byť pre mnohé veľkým problémom. Čo robiť, aby ste zmiernili tieto bolesti? správne držanie tela – chodievajte riadne vystretá, rastúce bruško totiž zväčšuje záťaž na chrtové svalstvo a spôsobuje zakrivenie chrbtice nepribrať príliš – … Pokračovať na Bolesti v krížoch v tehotenstve

Kliatba tučných detí (3. časť)

Kliatba tučných detí (3. časť)

Seckl predpokladá, že i podobne vystresované deti v maternici matky, by mohli byť výnimočne ustráchané, mohli by horšie odolávať stresu a s najväčšou pravdepodobnosťou by sa mohol u nich prejaviť syndróm ADHS. Seckl má však v zásobe i dobrú správu pre budúce matky: v normálnom prípade funguje placenta ako prirodzená bariéra pre stresové hormóny. Nie … Pokračovať na Kliatba tučných detí (3. časť)

Kliatba tučných detí (2. časť)

Kliatba tučných detí (2. časť)

Táto kliatba sa nevzťahuje iba na cukrovku a problémy srdca a krvného obehu, dokonca riziko vzniku rakoviny pravdepodobne súvisí s pôrodnou hmotnosťou. Karin Michels, epidemiologička na Harvard Medical School v americkom Bostone, dokázala, že pôrodná hmotnosť nad 4 kg toto riziko, v neskoršom veku ochorieť na rakovinu prsníkov, takmer zdvojnásobuje. Takisto riziko detskej leukémie a … Pokračovať na Kliatba tučných detí (2. časť)