O webe

Alinka.sk je webstránka zameraná na kreatívne (DIY – do it yourself) nápady pre vyrábanie výzdoby ku sviatkom, pekné a účelné výtvory do domácnosti, alebo zdieľanie nápadov na aktivity s deťmi i celou rodinou.

História Alinka.sk slovami prvej majiteľky

Pôvodne som vytvorila virtuálny denníček mojej dcére. Bolo to v roku 2001, keď som sa vrátila po 10-mesačnej materskej dovolenke do práce. V tom čase som sa naučila svojpomocne jazyk HTML. Neskôr som začala pridávať rôzne informácie o stravovaní detí, niečo o našom dome, o cudzokrajných rastlinách, ktoré som pestovala, o našej svadbe. Postupom času som stránku pretvárala aj kvôli nepríjemným skúsenostiam z emailov, kde ľudia útočili na moju rodinu, sociálne postavenie a veľmi sa ma to dotýkalo.

Začala som teda surfovať po internete, zbierať rôzne receptíky, články, námety. Keďže moja záľuba od detstva boli ručné práce, pribúdali aj moje výtvory, a keďže som chcela, aby aj moje dieťa bolo v tomto smere zručné, hľadala som nejaké tvorivé práce aj pre túto vekovú kategóriu a pridávala som to na moju stránku. V takejto podobe stránka funguje asi od roku 2004, pod názvom Alinkin web (Alinkine stránky), keď som si uvedomila, akým smerom by som ju chcela viesť.

Pomocou mojej stránky som sa snažila pomáhať ženám, ktoré mali možno podobné problémy ako ja, a to nedostatok informácií o tehotenstve, materstve, kojení, kŕmení a starostlivosti o dieťa. Dotýkalo sa ma veľa problémov z tejto oblasti, pretože počas prvého materstva internet bol v plienkach, časopisov nebolo veľa a moderných informácií málo a tak som možno aj vďaka tomu kojila len 2 mesiace a počas dokrmovania mi dochádzala fantázia pri príprave jedál pre našu dcéru.

Veľký zlom v podobe stránky nastal v decembri, keď mi administrátor Vladko podal pomocnú ruku a navrhol mi presmerovať povôdnú stránku alinka.szm.sk na samostatný server www.alinka.sk. Dúfam, že aj s jeho pomocou vybudujem dobrý server, ktorý bude mať stále viac a viac priaznivcov nielen na Slovensku.