Taška na výslužku

taska-007.jpgMáte v rodine malého šibača a nechcete, aby si chodil po „kúpaní“ s obyčajnou igelitkou? Pripravte pre neho tašku na výslužku a uvidíte, že bude mať u dievčat úspech. Alebo si pripravte mini taštičky, do ktorých pripravíte výslužku pre malých šibačov, ktorí prídu kúpať vaše dcérky. Je to veľmi jednoduché.

Čo potrebujete: výkres A3 alebo A4 podľa veľkosti tašky, ceruzku, nožničky, dlhé pravítko, dierovačku, lepidlo, farebnú šnúrku, servítku, lepidlo na decoupage

Ako na to:

taska.JPG

Podľa nákresu si pripravte na výkrese šablonu. Rozmery podľa tejto predlohy sú na výkres A3, ak budete robiť menšiu tašku, tak si miery zmenšite.
taska-001.jpg

Všetky vyznačené diely poprehýňajte podľa nákresu. Bočný diel na jednej strane spojte lepidlom a tašku zahnite ako harmoniku.
taska-002.jpg

Dno poprehýňajte podľa nákresu a popreliepajte tak, aby sa dno neodliepalo. Na dno vystrihnite z kartónu alebo výkresu obdĺžnik presných rozmerov dna a vložte ho zvnútra do tašky. Spevní to dno tašky.
taska-003.jpg

Otvor tašky preložte dovnútra. Spevní to vlastne miesto, kde pôjde rúčka. Dobre popritláčajte.
taska-004.jpg

Dierovačkou spravte na oboch stranách dierky a prevlečte cez ne šnúrku. Zaviažte.
taska-007.jpg

Teraz už len klasickou servítkovou technikou tašku vyzdobte veľkonočným motívom a nechajte dobre zaschnúť. Taška je hotová.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

2 komentáre

  1. monitkaM píše:

    musím povedať že skvelý nápad ale kde mám zohnať servítky? dajú sa kúpiť aj po 1 ks lebo ja mám skúsenosť že len 100 ks a len biele pls poraď :D
    ináč skvelý nápad skúsim ak nájdem servítky :D

  2. KajushQQa píše:

    Servítky po jednom kuse nájdeš v obchodoch z umeleckými potrebami čo máš najblišie. Ak si z bratislavy tak v Auparku a v Avione je obchod Da Vinchi tam ťa jedna servítka víjde asi 8Sk a majú tam aj krásne vzory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *