Svadobné hry

svadbaPonúkam vám niekoľko svadobných hier, ktorými možte spestriť priebeh vášho svadobného dňa. Zabaviť nielen seba ale aj svadobných hostí. Ak máte aj vy nejaké, ktoré ste použili na svojej svadbe a mali úspech, dajte mi vedieť a rada ich pridám.

Balónikový tanec

Tancuje sa po pároch. Na mužskú nohu sa uviaže balónik. Ženy majú za úlohu pošliapať balón okolo tancujúcim párom ale zároveň tancovať so svojim partnerom. Partner ten ich balónik musí uchrániť. Dj medzitým púšťa hudbu. Akonáhle niekomu balón praskne, hudba prestane hrať a musí sa prestať šliapať. Posledné dva páry sa chytia okolo pliec striedavo dáma-pán-dáma-pán. Víťazný pár si vyberie pesničku podľa želania. 

Klobúkový tanec

Dobrovoľníci chlapi si zastanú do kruhu. K tejto hre je potrebné mať klobúky. Koľko mužov, toľko klobúkov. Muži stoja v kruhu, držia sa za ramená a podávajú si z hlavy na hlavu klobúky. Pri tom hrá hudba, ktorá sa zrýchľuje. Komu padne klobúk, vypadne z kola von. Kto zostane posledný, tak ide tancovať sólo s nevestou alebo dostane nejakú malú odmenu, prípadne nejakú cenu z tomboly apod. 

Manželský tanec

Na parket prídu tancovať všetky manželské páry. Postupne bude starejší vyzývať, aby odišli manželia, ktorí su spolu menej ako 5, 10, 15 …. Nakoniec zostanú manželia, ktorí sú spolu najdlhšie a majú sólo. Dajte im potom nejaký malý darček s lístočkom: Ďakujeme, že ste ukázali veľkosť svojej lásky. 

Pripíjanie si podľa mesiacov narodenia

 
Starejší vyhlási prvý mesiac v roku. Na stoličky sa postavia ľudia narodení v tomto mesiaci a začne sa spievať: Kto sa v januári narodil, povstaň, povstaň, povstaň. Vezmi svoju sklenicu, pripi na svoju zdravicu do dna, do dna, do dna. Takto sa striedajú ďalšie mesiace, až kým sa vystriedajú všetky mesiace. 

Valčekový tanec

 
Keď sa tancuje v kruhu, starejší vyberie valček a dá ho niekomu medzi kolená. Stále sa tancuje a ten kto má valček medzi kolenami, musí ho odovzdať bez pomoci rúk skackajúc-tancujúc medzi kolená ďalšieho tanečníka. Takto si to podávajú podľa chuti a zábavy. Ten kto je najšikovnejší, t.j. ani raz mu valček nepadne a nepoužil ruky, dostane malú odmenu. 

Zhodnosť a súlad manželského života

Do stredu parketu si sadnú na dve stoličky mladomanželia. Žena si nechá jednu svoju topánku a jednu manželovu. Taktiež manžel má jednu svoju a jednu manželkinu. Starejší im dáva otázky hospodárenia v domácnosti, napr. „kto bude doma umývať okná“. Keďže sú obrátení k sebe chrbtom, nevidia akú topánku zdvihne ten druhý. Keď zdvihnú obaja rovnakú, tak majú bod. Potom trebárs: „kto bude chodiť na bežný nákup potravín?“, “kto bude platiť účty?” apod. 

Odčepčovanie nevesty

O polnoci nasleduje zvyčajne odčepčovanie. Ženy dostanú sviečky, nevesta so ženíchom si sadnú do stredu sály na stoličky oproti sebe, ženy začnú spievať pesničku (Parta moja, parta) a s horiacimi sviečkami chodia do kruhu. Po skončení nasleduje odčepčovanie nevesty prvým družbom. Následne prvá družička sníme závoj neveste z hlavy. Potom podľa tradície by mladá žena mala dostať na hlavu šatku alebo klobúk Majú to na starosti krstné mamy, ktorá je šikovnejšia (podľa toho sa jej malo narodiť prvé dievča alebo chlapec) . 

Sťahovanie podväzku

Starejší si zavolá na parket mladomanželov. Ženíchovi zadá úlohu v štýle: “chceme ťa XY vyskúšať aký si náruživý manžel. Vrhol si sa do manželského života a všetci potrebujeme vedieť aký si chlap. Predstav si, že pôjdeš pomáhať kamarátovi na stavbu, spadneš z lešenia, dolámeš si ruky – neprajem ti to ale môže sa stať. Doma ťa čaká milujúca manželka a máte chuť na sex. Teraz nám ukáž ako si dokážeš bez pomoci rúk povyzliekať svoju manželku. My vieme, že nevesta má na nôžke šťastíčko – modrú čipku, tak bez pomoci rúk si ju povyzliekaj z toho šťastíčka. Nevesta vyloží nohu na stoličku. Ženích dá za chrbát ruky a pomocou úst stiahne čipku z nohy (cez obutú topánku), zahrabe sa pod sukňu. Keď sa mu to podarí, hostia sa zabávajú, starejší to komentuje. Nakoniec si mladí dajú bozk a majú sólo. 

Sľub svokier


Svadobné mamy sa postavia do stredu parketu a starejší alebo prvá družička začne čitať sľub a svokry musia po nej každý verš opakovať.

Svadobné mamy sa postavia do stredu parketu a starejší alebo prvá družička začne čitať sľub a svokry musia po nej každý verš opakovať:
Sľubujeme pred týmto slávnostným zhromaždením,
že budeme pre našich mladých iba samým potešením.
Že budeme variť, právať
a vnúčence s radostou opatrovať.
Chvíľu jedna, potom druhá,
aspoň doma nebude nuda.
Peniaze, ktoré by sme ľahko minuli samé,
mladým s radosťou odovzdáme,
pretože ich rady máme,
a tak svoje dobré meno svokry zachováme.
O spoločenský život sa im postaráme,
plagáty o plesoch všetky prečítame.
Kde bude zábava či disco,
ďaleko a či blízko,
dopravu i varovanie detí zaistíme,
aj keď sa pri tom samé nevyspíme.
Keď si zať trošku vypije,
alebo sa nevesta s nami pobije,
všetko pekne ututláme,
nesmie odísť domov k mame.
A aj keby sa nám vrátili spiatky,
naďalej budeme dobré svatky.
Buďme zdravé, neblížme si,
po poháriku ako svokry vypime si.
Tak prisaháme!

Sľub sa spečatí prípitkom.

O autorovi Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

3 názory k “Svadobné hry

  1. Vaša stránka sa mi veľmi páči,sú tu užitočné veci ktoré pomôžu mnohým snúbencom pred svadbou. Mňa to čaká 23.08.2008 a na vašej stránke som našla kopec skvelých rád a nápadov.Najviac ma potešil plán príprav a povinností rozdelený na pol rok pred svadbou. Je to super.Aspoň sa mám podľa čoho radiť. veľmi pekne ďakujem. Určite sa ešte ozvem!

  2. Dobrý deň. Máte jednú chybu vo vašej ponuke a to: Odčepčovanie nevesty. Nikde sa nevesta neodčepčuje ale začepčuje. A to preto lebo sa jej dáva závoj dolu z hlavy a dostáva čepiec. Mnoho ľudí to takto nazýva ale je to nesprávne. Prajem príjemný deň

  3. Dobrý deň. Máte jednú chybu vo vašej ponuke a to: Odčepčovanie nevesty. Nikde sa nevesta neodčepčuje ale začepčuje. A to preto lebo sa jej dáva závoj dolu z hlavy a dostáva čepiec. Mnoho ľudí to takto nazýva ale je to nesprávne. Prajem príjemný deň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *