Slivkový lekvár z rúry

R10092009 005Tento recept som našla na českom serveri a rozhodla som sa ho tiež vyskúšať. Zo slivkového lekváru som už počula rôzne recepty, ale všade chceli odo mňa variť 5-6 hodín a to som veru nemala čas ani chuť. A tento je fantastickýýýýýýý, práve som ho dorobila a musím sa s vami oň podeliť.

Čo budete potrebovať: 2 kg sliviek, 50ml octu, 500g kryštálového cukru, 1/2 káv. lyžičky mletej škorice, 3 roztlčené klinčeky, 4PL rumu

Ako na to:

R10092009 001

Slivky odkôstkujte, umyte a dajte do pekáča. Pokvapkajte cik-cak octom a dajte piecť na 250°C do vyhriatej rúry. Počas pečenia ani raz nemiešajte!!! Pečte 25 minút.
R10092009 002

Po uvedenej dobe na slivky nasypte 250g cukru – nemiešajte!!! – a znovu dajte piecť na 15 minút. Potom opäť prisypte 250g cukru a znovu na ďalších 25 minút do rúry.
R10092009 003

Po upečení pridajte rum, škoricu a roztlčené klinčeky. Zamiešajte a rozmixujte v mixéri do požadovanej konzistencie. Ak sa vám zdá, že slivky sú po upečení príliš vodnaté, nechajte ich ešte 10 – 15 minút piecť.
R10092009 004

Potom už len naplňte do fliaš a otočte hore dnom. Nechajte pod dekou vychladnúť. Mne vyšli 3 fľaštičky po 3dl, nie je to veľa, ale nie je to určite jediná dávka :-)

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

8 komentárov

 1. Pajo píše:

  Perfektný recept. Prave som skusal a lekvar je vyborný aj ked som nedal rum. Dakujem za recept.

 2. Anci píše:

  Tak ten kto vymyslel tento vyborny recept na slivkovy lekvar by si zasluzil Nobelovu cenu! Tolko usetreneho casu a energie cloveka uplne nadchne! a este aj ten vynikajuci vysledok! no normalne mam dnes krajsi den!:)

 3. Helena Maťuvková píše:

  ďakujem za skvely recept už aj vyskúšaný super..

 4. Ivet píše:

  Včera som ho robila, nema chybu, je výborný a hlavne nie je pracný, odporučam.

 5. miroslav KOVALČIN píše:

  je to fakt výborný recapt Ďakujem autorovi

 6. Kým zmixujem,nevychladne mi lekvár?Môžem do fliaš bez sterilizácie?Ďakujem. :)

 7. Kým budem mixovať,nevychladne mi to?Môžem bez sterilizácie.ďakujem :)

 8. Lucia píše:

  Ak sa vám po rozmixovaní bude zdať, že slivky vychladli, ešte ich môžete raz prehriať. Áno, aj bez sterilizácie, len treba prevrátiť fľaštičky hore dnom a nechať dôjsť pod dekou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *