Obložené misy

Poznáte to určite, čakáte návštevu a potrebujete pripraviť nejaké občerstvenie. Môžete spraviť obložené chlebíčky, nejaký šalát, alebo obloženú misu. Ponúkam vám návod na vyrobenie obložených mís, aké som ja pripravila pri príležitosti krstín našich detí. Mali sme síce oslavu v reštaurácii, ale misy som si chcela spraviť sama. A tak som lovila po internete a chytila som inšpiráciu. A takto to dopadlo…

Čo som na misy potrebovala: kovové misy rôznych tvarov, 1/2 kg hydinovej šunky, 300g lahôdkovej šunky, 1/2 kg suchej salámy, 1/2 kg eidamskej tehly v plátkoch, paradajky, šalátové uhorky, kučeravý šalát (prepáčte, že na obrázku nie je kučeravý, nezohnala som, ale v originále tam mal byť a vyzeralo by to perfektne), mletá červená paprika, kapia na ozdobu

1. misa – oválna
Najprv do polkruhu rozmiestnite suchú salámu v dvoch radoch na sebe. Potom v opačnom polkruhu rozložte hydinovú šunku, ktorú pred uložením mierne zvlňte do vejárika. Tiež ju uložte v dvoch radoch smerom do stredu. Potom na suchú salámu uložte jeden rad lahôdkovej šunky. Tiež ju prekladajte, ale tak, že oba rohy prehnete dovnútra. Potom si zoberte plátok eidamu, prerežte ho na polovicu po uhlopriečke tak, aby ste dostali dva trojuholníky. Zrolujte do ruličky a uložte na hydinovú šunku. Na zvyšnú plochu umiestnite šalát. Paradajky nakrájajte na tenké mesiačiky, uhorku nakrájajte na tenké plátky. Paradajky poukladajte na hydinovú šunku tak, aby ste vnútro obrátili na šunku. Uložte uhorky. Na záver poprášte syr mletou červenou paprikou.
2. misa – okrúhla
Najprv do polkruhu rozmiestnite hydinovú šunku, ktorú pred uložením mierne zvlňte do vejárika. Uložte ju v dvoch radoch smerom do stredu. Potom si zoberte plátok eidamu, prerežte ho na polovicu po uhlopriečke tak, aby ste dostali dva trojuholníky. Zrolujte do ruličky a uložte na hydinovú šunku v jednom rade. Potom na syr uložte jeden rad lahôdkovej šunky. Prekladajte ju do tzv. harmoniky. Do jedného zvyšného rohu uložte do maličkých kruhov suchú šunku a do druhého rohu naukladajte podľa vzoru nakrájané uhorky. Paradajky nakrájajte na tenké mesiačiky a poukladajte na lahôdkovú šunku tak, aby ste vnútro obrátili na šunku. Na zvyšný priestor v strede umiestnitnite šalát. Na hydinovú šunku dajte malé kúsky kápie. Na záver poprášte syr mletou červenou paprikou.
3. misa – hranatá
Najprv vytvorte trojuholník zo suchej salámy podľa fotografie. Potom do pravej strany umiestnite jeden rad lahôdkovej šunky naskladanej do harmoniky. Pokračujte hydinovou šunkou prekladanou do stredu. Na hydinovú šunku uložte zrolovaný eidamský syr. Na lahôdkovú šunku uložte 3 rady nakrájaných uhoriek. Potom si zoberte eidam a rozrežte ho na 4 rovnaké pásy. Zrolujte ich v ruke do ruličiek a poukladajte pod uhorky. Do zvyšného rohu umiestnite šalát a nakrájané paradajky. Zopár paradajok uložte aj na šunku. Syrové ruličky poprášte mletou červenou paprikou.

O autorovi Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Názor k “Obložené misy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *