Kvietok

Ak pracujete s deťmi, možno vás tento návod inšpiruje k malému a nenáročnému prekvapeniu ku dňu matiek. Potrebujete rôzne farebné papiere, nožnice, lepiacu pásku a drevenú halúzku.

Najprv si vystrihnite podľa návodu žltý pás (farbu si môžete samozrejme zvoliť ľubovolnú), ktorý do polovice šírky nastriháte na jemné pásiky. Takto nastrihaný ho obmotáte napevno okolo halúzky a prichytíte lepiacou páskou.

Teraz si vystrihnete podľa predlohy štyri rovnako veľké lupienky.

Lupienky prikladáte postupne dookola k halúzke a prichytávate opäť lepiacou páskou. Táto časť je možno trochu náročnejšia na trpezlivosť, záleží hlavne od toho, akú hrboľatú halúzku ste si vybrali.

Nakoniec obmotáte spodok kvietku zeleným špagátom (používa sa napr. na vystielanie veľkonočných košíkov), čím prekryjete lepiacu pásku. A kvietok je hotový.

O autorovi Katka

Hlavným mottom mojej duše dobrodruha je: treba vyskúšať všetko, a keď nie všetko, tak aspoň veľmi veľa... a mojim hrejivým slniečkom je náš 5-ročný syn Michael (2004). Na mnoho vecí nie som skutočným odborníkom, ale som vášnivým zberateľom nových informácii, o ktoré sa rada podelím s ostatnými.

Názor k “Kvietok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *