Hodnotenie pôrodníc

Tie z vás, ktoré ste už rodili, si iste pamätáte na veľa detailov z vášho pôrodu, aký bol personál, ako sa k vám správali, aké bolo prostredie … Tie, ktoré to ešte čaká, sa môže spoliehať len na oficiálne stanoviská pôrodníc, ktoré nie vždy odzrkadľujú osobné skúsenosti mamičiek. Preto vy, ktoré ste už rodili, prispejte k vypísaniu doleuvedenej ankety a pomôžte tak v rozhodovaní iných mamičiek, ktorú pôrodnicu si vybrať. Nezaberie vám to viac ako 5 minút.
Je slobodná voľba lekára, ako aj pôrodnice a možno aj vy, ktoré ste už rodili, si lepšie vyberiete, kde ísť porodiť svoje ďalšie bábätko.

Ďakujem vám za vašu ochotu.

O autorovi Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

12 názorov k “Hodnotenie pôrodníc

 1. Ja som rodila v Ružinove a aj keď som sa dosť snažila, tak milé a ústretové správanie zopár zamestnancov prekonalo chladné a odporné správanie drvivej väčšiny.
  Akoby boli na nútených prácach. A hlavne som sa vrátila so zápalom, keďže sa každé ráno iba čudovali že mám horúčku a za osem dní mi nedali nič ani ma nevyšetrili iba som ich upozorňovala, že ani po osmich dňoch si nemôžem sadnúť a mám horúčku. Trvalo niekoľko mesiacov kým ma moja gynekologička vyliečila.
  Zápal bol dosť bolestivý a hlavne ma nahnevalo, že na to kašľali.
  Ak si druhykrát budem vyberať, tak asi niekde inde.
  Bolo to hlavne o prístupe, nie o vybavení a peniazoch. Ide len o prístup lekárov a to je najväčšia chyba v našich nemocniciach.

 2. Ja som rodila v Rožňave v roku 1990 , ale pôrodu predchádzala noc strávená v pôrodnici v Revúcej. Bol to predčasný pôrod v siedmom mesiaci. Prijali ma s tým, že uvidíme do rána, čo sa bude diať. Plodová voda mi odtiekla už doma. Službukonajúci lekár sa celú noc na mňa ani nepozrel, pretože sa musel doružova vyspinkať, lebo nasledujúci deň mal dennú službu. Tak som to v bolestiach nejako prežila. Ráno sa rozhodli , že ma prevezú do Rožňavy, lebo v Revúcej nemali inkubátor a dieťatko bolo nedonosené. Takže ma previezli v sanitke s ďalšími pacientami, ktorí išli na dialýzu do Košíc. Podotýkam už v poriadnych bolestiach. Poslali so mňou sestričku, aby , keď do tej Rožňavy nestihneme prísť, mi pomohla odrodiť v sanitke. Našťastie sme to stihli v poslednej minúte. Rovno na sálu a za desať minút bol na svete môj syn. Takže také sú moje skúsenosti s pôrodnicou v Revúcej. Ešte aj dnes , keď toho pána doktora stretávam , nemám z toho dobrý pocit. Myslím, že aj táto moja skúsenosť prispela k tomu, že som sa na druhé dieťa nedala nahovoriť.

 3. Ja som rodila vo Francuzsku a mozem povedat ze veru nikdy nebudem banovat ze som sa tak rozhodla. Vsetci vravia ake maju neprijemne spomienky na porod atd. no pri mne to bolo opacne. fakt, neda sa to porovnat s pristupom nasich lekarov a celeho personalu v nemocnici. starostlivost velmi dobra, vsetci boli ochotni a mili co u nas sa neda povedat.Izbu som mala sama aj s kupelnou.pripadala som si ako na hotely a nie v nemocnici.kazde rano mi prisli poriadit izbu a poumyvat podlahu. Dokonca aj strava bola dobra, ranajky-pom.dzus, kava, rozky, maslo a dzem niekedy aj jogurt. obed a vecera- predjedlo, hlavne jedlo a dezert, a poobede olovrant. super.este sa vratim k tej starostlivosti, sestricky chodili az pricasto a stale sa pytali ci mi nic nechyba, ci nieco nepotrebujem. maleho som mala pri sebe na izbe, len na noc mi ho bravali. plienky poskytovala nemocnica a j kupanie bolo zabavne, pretoze aj oteckovia mohli byt pri kupani. bola tam taka rodinna atmsfera. tak keby som si mala vybrat kde porodim druhe tak jednoznacne v tej istej nemocnici.
  .

 4. Obidve deti sa mi narodili v Ilave, je tam veľmi milý personál. Pri pôrodoch mi lekári veľmi pomáhali a tak môžem povedať, že nemám
  žiadne negatívne skúsenosti, ale len príjemné spomienky na tieto dni.
  Starostlivosť o matku je 100%, strava je chutná, býva aj druhá večera
  asi okolo 21hod. Deti cez noc môžu byť u sestričiek, aby si matka mohla
  oddýchnuť, pokiaľ ešte nemá mliečko. Ráno máte čas na hygienu aj na
  raňajky lebo bábätka sa kúpu. Každý deň je vizita s detskou lekárkou, ktorá vždy oboznamuje matky o stave dieťatka. Takýto je môj pohľad na Ilavskú pôrodnicu /asi sa tam ešte vrátim /.

 5. Ja som moju malú dcérku porodila v Ružinove.Som veľmi rada že to mám už za sebou,pretože druhý pôrod určite nebude tam.Je síce pravda že vo všeobecnosti nemám rada nemocnice,ale aj tak ten prístup bol otrasný.Prijali ma už deň vopred nakoľko sa malej nechcelo ísť von a týždeň preťahovala.Dali mi vyvolávačku a bolesti sa po chvýli dostavili.Nepáčilo sa mi že som musela aj v bolestiach ležať na vysokom stole a nemohla sa prechádzať.Ked mi to napokon dovolili tak som bola ohromená,tým že to bolo na chodbe,kde sme boli asi styry rodikčy a chodba bola úzka.Okrem toho sme nemali nič k dispozícii napr. stoličku,postel alebo nejaké lehátko.Sprcha bola strašná a záchod iba jeden.Samotný pôrod sa však s vôlou dal nejako vydržať.I kedˇsa na môj rozkrok chodili pozerať asi všetci z okolia,tým myslím aj upratovačky a nejaký nosič odrodených žien.Bola to dosť velká potupa.Vo veľkých bolestiach som tam stonala ale sestry sa na mňa ledva prišli pozrieť.Neskôr zistili že mi musia pustiť plodovú vodu nakoľko sa neotváram. Samotný pôrod už bol v celku fajn,možno že to bolo i tým že bol manžel pri pôrode.Výborný bol chlapík čo mi podával epidurálku.Ale najhoršie nakoniec bolo kedˇsom bola na šestonedelí,kde sa omňa ledva postarali.Boli asi také príjemné ako keby to robili zadarmo.Ale jedna sestra tam bola nadpriemerne ústretová.Asi im vadilo že som im nič nedala,nakoľko som si všimla že ostatné rodičky im dávali všelijaké dary.A pritom som sa snažila byť fakt milá.Čo ma však úplne odrovnalo bol prach po celej izbe a upratovačka ktorá sa robila že pracuje.A to som bola na nadštandarde.Ako by to ešte nestačilo tak so v jedle našla zdochnutého chrobáka.Raz kedˇsom už bola nadne pretože mi nešlo kojenie tak kumne prišla sestra a vravela prečo sa viac nesnažým a či sa mi tam neľúbi,tak som jej so slzami v očiach povedala že sa tam necítim dobre.Arogantne mi odpovedala že nech idem teda domov.čo som však nemohla.Bolo toho ešte veľa nadčím aj teraz krútim hlavou pri pomislení ako som každú noc preplakala,ale som šťastná,že mám svoju dcérku už doma v prostredí kde je pohoda.

 6. Ahojte mamičky, ja som rodila v Trnave a bola som spokojná, čo sa týka pôrodu, aj keď veľa, veľa mamičiek počúvam, že to bolo otrasné. Ale pekne po poriadku, lebo ja som rodila predčasne a neležala som na šestonedelí, ale na gynekológii o poschodie vyššie.
  Do nemocnice ma prijali v 33. týždni tehotenstva, pretože som mala večer hrozné bolesti krížov a kŕče v podbrušku. Ako prvorodičku ma ani nenapadlo, že by to mohli byť kontrakcie, aj keď v nemocnici tvrdili že to nie sú. V noci ma vyšetrila dr. Ugorová, ktorá asi nemohla prežiť, že som ju zobudila a vrazila do mňa prsty tak, že som myslela, že neprežijem. Bola som otvorená asi na 2 cm, ale museli ma prijať a sledovať. Kontrakcie do rána neprestávali a do obeda som sa otvorila tak,že si mysleli že porodím. Našťastie mi dali potom takú infúzku, ktorá to všetko zastavila a mne stihli pichnúť injekcie na vývin pľúcok, pretože po týždni to už nevydržalo a malý sa narodil. Narodil sa vďaka ďalšej “milej” sestričke, ktorá mi neverila, že mám znova kontrakcie, ale aj tak som jej za to vďačná, pretože sa mi upchala cieva v placente a malého už nevyživovala, takže mu bolo lepšie na svete. Ten týždeň, kým sa malý narodil som mala zlé skúsenosti s prvou doktorkou, po ktorej vyšetrení som začala krvácať a každé ďalšie vyšetrenie bolo už len utrpenie /zlatý pôrod/, a ešte so sestričkou, vďaka ktorej som porodila. Ináč ostatné bolo fajn, celkom sa mi ľúbilo.
  Pôrod prebiehal asi tak, že keď ma po neprestávajúcich kontrakciách doktor vyšetril a povedal, že rodím, tak ma nestihli ani oholiť, ani podať klistýr. Previezli ma na pôrodnicu, kde ma vyšetrili, pustili mi plodovú vodu, pichli injekciu a malý išiel tak rýchlo, že manžel nestihol prísť k pôrodu. Sestričky boli milé, aj napriek tomu, že nič nedostali a bol Veľkonočný pondelok. Všetko čo mám robiť mi povedali a doktorka Kovačičová bola fakt super. O všetkom ma informavala- hlavička je na pol ceste a pod. Len malého mi nepoložili na brucho, lebo bol predčasne a musel do inkubátora, kam som mu nosila mliečko a chodila ho každý deň navštevovať. Takže aj keď niečo bolo otrasné, väčšinou mám dobré skúsenosti, stačí sa na to pozerať z toho lepšieho pohľadu Všetko čo som potrebolvala vedieť mi vysvetlili a o všetkom poučili, takže som spokojná, hlavne, že sa mi narodilo zdravé bábätko, ktoré síce pobudlo skoro mesiac v nemocnici, ale už má 3. mesiace a je to veľmi dobré bábätko, ktoré mi robí len radosť. Dúfam, že som niekomu podala informácie o našej nemocnici aj trošku inak, tým že som neležala tam, kde väčšina mamičiek – šestonedelie.

 7. Ja som rodila v Revucej a na prvorodičku porod prebiehol v ubiehu 20 minut, bolesti som mala 4 hodiny. Som spokojna lebo sestričky boli mile, aj doktor Praslička. nie všetcy maju dobre vspomienky z tej nemocnicy np. nie spravaju sa dobre ku romskym zenam. Revucka nemocnica niema higienicko vybavene sprchy a toalety. PO PORODZIE SOM STRASNIE KRVACAla, plachta bola cela z krvi, pytala som si novu, sestrička povedala, ze nie maju čiste plachty. ak mozu nechavat niekoho spat cele 5 dni v spinavej posteli. Izby su strasne na jednej izbie lezy 6 zien, a sestricky boli nie prijemne , nadavali ze v izbe smrdi, ako bz nie malo ved 6 zien na jednej izbe ma menzes a koji. Ja som z POLSKA a moj manzel je Slovak.

 8. ahojte mamicky!ja som rodila v nitre a vsetko co som sa predtym docitala ma len ujistilo v tom ze nie vzdy je to tak.mala som super sestricky aj lekara staralisa o mna od prvej chvile stale mi radili co mam robit a tak som ich stiskala pri silnych kontrakciach za ruky ze ich mali hadam modre.starali sa o mna vzorne zaco im dakujem.extra sa chcem podakovat panovi doktorovi Lajtmanovi ktory je velmi mily a ked pojdem rodit druhy krat dufam ze tam este bude.aj sestricky na sestonedeli boli velmi zlate a vzorne sa starali o deticky.takze ja mam len pozitivnu skusenost s nitrianskou porodnicou.

 9. Ahojte všetci, čo sa podieľate na tejto super stránke :o). Ja zatiaľ s pôrodom skúsenosti nemám, ale za nejaký ten mesiac to už budem mať šťastne za sebou, aspoň dúfam. Takéto ankety sú naozaj fajn, človek si utvorí obraz priamo od mamičiek, čo to skúsili na vlastnej koži…len, čo sa týka označenia/názvu košických nemocníc, nie celkom jasné, ktorá je ktorá, okrem nemocnici v Šaci. Tie ďalšie dve totiž nesú obidve názov FN L. Paustera…len jedna na Rastislavovej ulici a druhá na Tr. SNP. Pokiaľ by to šlo nejak upresniť, určite by to pomohlo aj iným budúcim mamičkám. Ešte raz ďakujem za to, že ste a že tu píšete :o) Krásne dníčky.Marcela

 10. Marcelka, všimla som si chybu v tých Košiciach, je vlastne uvedená 2x, len pod iným názvom. Už sa na odstránení chyby pracuje. Takisto bude upravená Bratislava, aby to bolo viac nápomocné maminkám. Ďakujem za upozornenie.

 11. ja som rodila v bojnickej nemocnici.a som stastna,ze som si vybrala prave tuto nemocnicu.super sestricky,este lepsi doktori.mala som velmi tazky porod.moj syn sa narodil na pol mrtvy.nebyt dobrej detskej pani doktorky,neviem neviem akoby to dopadlo.chvala bohu je vsetko v poriadku.boli sme v nemocnici sice dlhe 3 tyzdne,ale stalo to za to.malicky bol hned po porode prevezeny do martina.4dni som ho vobec nevidela,lebo ja som zo zdravotnych dovodov nemohla byt prevezena.kazdy den som bola informovana o jeho zdravotnom stave,a ked som bola prepustena z nemocnice,hned som isla za nim.nebyt dobreho personalu v bojnickej nemocnici,urcite by som to nezvladla tak ako som to zvladla.malicky ma uz 7 mesiacov a robi my velku radost.veronika

 12. Ahojte, zeny, porodivsie i tie chystajuce sa porodit. Ja som pred 3 mesiacmi 3. krat rodila v Saci, v Kosiciach. Pocet mojich porodov tam asi hovori za vsetko. Ja som bola stale spokojna, aj ked bolo par veci, ktore by mohli byt dotiahnutejsie. Napriklad, v papieroch, ktore davaju mamickam po porode prestudovat ohladom rooming in som sa docitala, ze nie je nijaky problem, ak poziadam sestricku, ze chcem byt pri vecernom kupani babatiek. Ale opak bol pravdou, ked som sa spytala sesricky, ci mozem vidiet moju dcerku, ako ju kupu, vyskocila na mna, ze nie, v ziadnom pripade… potom sa sice prisla ospravedlnit, ale bola som smutna, urcite by mi to ina sestricka dovolila, ved ma este aj posmelovali, nech sa nezabudnem podvecer ohlasit, ze chcem prist na “divadielko”. Nevadi.
  A este jedna vec: stava sa, ved sme len ludia, ze aj majster tesar sa utne. Pri hospitalizacii mi porodna asistentka nespravne zhodnotila zaznam CTG, vraj mam len slabe bolesti a este nerodim. Nebudem sa s nou predsa hadat, ja tym papierom celkom nerozumiem, ale ked prisla pani doktorka a aj napriek “plytkym kopcekom CTG” ma vysetrila, vyhlasila: “Ideme rodit!” Sestricka zbledla, opytala sa len, ci ma ma pripravit na porod, klyzmu a oholit, a doktorka sa len pousmiala: “Zartujete? Ved to je tretorodicka! Nestihate!” A tak aj bolo. Nestihla. Tuto sestricku som uz od vtedy nevidela. Lekarka, Dr. Hajdu, bola uzasna, mala prave sluzbu a aj napriek tomu, ze mala okrem mna este jednu rodicku a 2 prijmy na GYN, bola v pohode a uvolnovala atmosferu. venovala mi tolko pozornosti, kolko som potrebovala. Ale aj po tychto mozno trosku zlych skusenostiach vsetko dopadlo OK a keby, tak tam idem rodit ZNOVA! :DD

Komentáre sú zakázané.