Bielkovinové hlavné jedlá / Bielkovinové raňajky / Delená strava

Grilovaná zelenina so slaninkou

Dnes pokračujem ďalším bielkovinovým jedlom do novej zdravej výzvy. Poviete si, no čo je na slanine zdravé, ale ak si dáte dva plátky dobrej anglickej slaninky s množstvom zeleniny, tak určite môžete byť pokojná. Pri príprave sme prišli domov z návštevy večer hladní a netušila som, čo idem vyčarovať. Ale postupne ako som to hádzala na panvicu, vedela som, že to bude dobré. Dal si so mnou dokonca aj manžel a pochvaľoval si, že to bola veľká mňamka.

Čo budete potrebovať:
olivový olej
1 baklažám
1 cuketa
2 malé papriky (žltá a oranžová)
2 paradajky
3 strúčiky cesnaku
malá hrsť sterilizovanej kukurice
soľ, mleté čierne korenie
bazalka
tymián
4 plátky anglickej slaniny

Baklažán, paradajky a cuketu nakrájajte na kocky. Cesnak očistite a nakrájajte na plátky, papriku očistite a nakrájajte na kocky.
Do vysokej panvice dajte olivový olej, pridajte cesnak, ktorý osoľte a nechajte zozlatnúť. Pridajte baklažán a opekajte, keď začne mäknúť, pridajte cuketu, kukuricu a papriku. Znovu opekajte, osoľte, pridajte koreniny a bylinky. Na záver pridajte paradajky, ktoré len chvíľku opekajte, aby sa moc nerozpadli. Na druhej panvici opečte nasucho slaninu. Na dva taniere naservírujte zeleninu, pridajte slaninu a môžete podávať.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *