Choroby z nachladnutia a ich duchovné príčiny

Stravou je človek spojený so zemou, hmotou. Dýchanie vyjadruje voľnosť človeka, snahu odpútať sa od starostí a vzniesť sa k svojim snom a predstavám. Obidva póly patria neoddeliteľne k životu, dopĺňajú sa a ovplyvňujú. Preto nepremárnime svoj život a zhlboka sa nadychujme jeho krás a lásky. Učme sa s láskou stretávať i s tým, čo nás niekdy dráždi a je spúšťacím mechanizmom našich ťažkostí a chorôb. Prijímajme všetko s láskou a pokorou a náš život bude naplnený iba zdravím.Ak nedáme možnosť sebe i druhým slobodne dýchať, zvyčajne ochorie náš dýchací systém.

> Dýchacie ťažkosti u detí – chýba pokojný domov
> Nádcha – plač duše, nesúhlas, rozčarovanie
> Zápal krčných mandlí – nahromadenie duševnej nespokojnosti
> Zápal horných dýchacích ciest – veľa povinnosti, málo zábavy, lásky
> Kašeľ – dusivé prostredie, vzdor proti nemu
> Zápal hrtana – veľká snaha, plány, nespokojnosť bez pokory
> Strata hlasu – hovorenie bez úcty, lásky, kričanie, nehovorenie toho, čo treba
> Zápal priedušiek – rany na duši svojej aj iných
> Priedušková astma – snaha realizovať mylné názory a vyniknúť v nich, nedostatok sebakritiky
> Zápal pohrudnice – pohrudnica je ochranný obal pľúc, ktorý sa snaží zabrániť veľkým škodám na zdraví, preto sa zapáli, ale zanecháva po sebe zrasty, tie predstavujú chaos a nepochoepenie iných v nás
> Zápal pľúc – rany na duši zo sklamaní z najbližších
> Rakovina pľúc – veľké krivdy páchané na sebe aj iných, nenávisť a neodpustenie

Človek sa skladá z tela, ducha a duše. Ak sa niektorý z kanálov, ktorými je napojený na všeobjímajúcu lásku, uzavrie, vzniká choroba. Človek tiež ľahko ochorie, i keď príliš rozdáva z toho, čo patrí jemu. Výdaj a príjem musia byť v rovnováhe. Nemožno tešiť a rozjasňovať tváre druhých a na svoje šťastie, priania a odpočinok zabúdať. V chorobách vždy hľadajme chyby, ktorých sme sa dopustili , a keď ich nájdeme, chorobu ľahko vyliečime. Tam, kde je láska daná zo srdca v spojení s poznaním, tam dôjde nielen k fyzickému vyliečeniu, ale i k zmene konania človeka. Preto sa snažme, aby náš svet i život krásnel, aby bol príjemný a láskavý, aby nás viac hladil a viac sa na nás usmieval.

Zdroj: www.lesk.sk

O autorovi Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *